זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פתיחת תיק גירושין

  פתיחת תיק גירושין וניהול תיק גירושין דורש הכנה מעמיקה והבנה יסודית של הליך הגירושין. אין תיק גירושין דומה למשנהו, אך פתיחת תיק גירושין היא דבר מובנה.
  אין ספק כי התהליך של פתיחת תיק גירושין הוא תהליך סבוך ומורכב הן מבחינה משפטית והן מבחינת אישית. החשיבות של ליווי משפטי מקצועי הוא קריטי לשמירת הנכסים שלכם והגנה על הזכויות שלהם לאורך הליך הגירושין ושנים לאחר מכן.

  בכדי להתחיל תהליך של גירושין ברבנות יש על בן הזוג המבקש להתחיל את תהליך הגירושין להגיש תביעה לצרכי גירושין בבין הדין הרבני.

  תהליך פתיחת תיק גירושין

  עורך דין גירושין לוקח את כל הפרטים הרלוונטים ומגבש אסטרטגיית גירושין כוללת. גיבוש "תכנית הקרב" שהוא קרב הגירושין הוא בעל חשיבות גדולה. כאן קובע עורך הדין באילו כלי נשק להשתמש, ומה יוביל לתוצאה הטובה ביותר. במשרד עורך דין גרוס מקדישים תשומת לב מיוחדת לשלב האסטרטגי!

  חשוב לציין כי לא כל אסטרטגיה היא אסטרטגיה לניהול קרב! יש גם אסטרטגיית חשיבות לחשוב, לנסות וליישם אסטרטגיית "שלום" כשהמטרה היא להשיג את התוצאה הטובה ביותר ללקוח בדרכי נועם ככל שהדבר ניתן. אחרי הכל, פעמים רבות הזוג המתגרש צריך לשמור על קשר לטובת ילדים או כתוצאה ממעגל חברתי.

  פתיחת תיק גירושין מתחילה, איפוא, כבר במשרד עורך הדין. כאן מתגבשת התוכנית:

  • בית דין רבני או משפחה?
  • תביעה רכושית מידית או דחייה?
  • עזיבת הבית או הישארות?

  מה עושים למען הילדים בשלב המלחמה ומה יקרה אחרי המלחמה, כלומר למחרת הגט…

  חלופה לפתיחת תיק גירושין?

  אכן, קיימת חלופה מקובלת לתהליך של פתיחת תיק גירושין אשר נקראת גישור וגירושין (לקרוא עוד). מדובר על הליך ידידותי יותר והליך המועדף על בני אשר החליטו לסיים את הנישואין שלהם יחדיו. הליך זה הוא חלופה לתביעת גירושין סטנדרטית בה קיימים לרוב מאבים אחר רכוש ומשמורת.

  גישור וגירושין – זה מתאים לי?

  אם אתם בני זוג אשר קיבלו החלטה זוגית משותפת להתגרש ואתם מעדיפים להפרד מתוך הסכמה משותפת ובדרכי שלום ככל האפשר תוך הבנה כי ויתורים הם חלק מהתליך הגירושין הרי שגישור וגירושין הוא התהליך המומלץ בעבורכם.

  פתיחת תיק גירושין – הליך סמלי

  פתיחת תיק גירושין היא הליך סמלי. בפועל התיק נפתח או בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. יריית הפתיחה עשויה לקבוע את תמונת השטח לאורך כל הדרך. "פתיחת תיק גירושין" היא מילה כוללת לכל ההליכים שמובילים בסופו של דבר לגירושין.

  פתיחת תיק גירושין היא למעשה יציאה למקום המוליך לחיים חדשים ולדרך חדשה של כל אחד מבני הזוג, פתיחת תיק גירושין וניהול תיק גירושין בצורה הטובה ביותר- יהפוך את ההתחלה החדשה הזו להתחלה קלה הרבה יותר ממה שציפיתם.

  משרד עורכי דין ירון גרוס עוסק בתחום הגירושין והמשפחה עם ניסיון של שנים, והצלחות מוכחות. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר לפגישת ייעוץ ראשונית!

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין