פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין וניהול תיק גירושין דורש הכנה מעמיקה והבנה יסודית של הליך הגירושין. אין תיק גירושין דומה למשנהו, אך פתיחת תיק גירושין היא דבר מובנה.

אין ספק כי התהליך של פתיחת תיק גירושין הוא תהליך סבוך ומורכב הן מבחינה משפטית והן מבחינת אישית. החשיבות של ליווי משפטי מקצועי הוא קריטי לשמירת הנכסים שלכם והגנה על הזכויות שלהם לאורך הליך הגירושין ושנים לאחר מכן.

בכדי להתחיל תהליך של גירושין ברבנות יש על בן הזוג המבקש להתחיל את תהליך הגירושין להגיש תביעה לצרכי גירושין בבין הדין הרבני.

תהליך פתיחת תיק גירושין

עורך דין גירושין לוקח את כל הפרטים הרלוונטים ומגבש אסטרטגיית גירושין כוללת. גיבוש "תכנית הקרב" שהוא קרב הגירושין הוא בעל חשיבות גדולה. כאן קובע עורך הדין באילו כלי נשק להשתמש, ומה יוביל לתוצאה הטובה ביותר. במשרד עורך דין גרוס מקדישים תשומת לב מיוחדת לשלב האסטרטגי!

חשוב לציין כי לא כל אסטרטגיה היא אסטרטגיה לניהול קרב! יש גם אסטרטגיית חשיבות לחשוב, לנסות וליישם אסטרטגיית "שלום" כשהמטרה היא להשיג את התוצאה הטובה ביותר ללקוח בדרכי נועם ככל שהדבר ניתן. אחרי הכל, פעמים רבות הזוג המתגרש צריך לשמור על קשר לטובת ילדים או כתוצאה ממעגל חברתי.

פתיחת תיק גירושין מתחילה, איפוא, כבר במשרד עורך הדין. כאן מתגבשת התוכנית:

  • בית דין רבני או משפחה?
  • תביעה רכושית מידית או דחייה?
  • עזיבת הבית או הישארות?

מה עושים למען הילדים בשלב המלחמה ומה יקרה אחרי המלחמה, כלומר למחרת הגט…

חלופה לפתיחת תיק גירושין?

אכן, קיימת חלופה מקובלת לתהליך של פתיחת תיק גירושין אשר נקראת גישור וגירושין (לקרוא עוד). מדובר על הליך ידידותי יותר והליך המועדף על בני אשר החליטו לסיים את הנישואין שלהם יחדיו. הליך זה הוא חלופה לתביעת גירושין סטנדרטית בה קיימים לרוב מאבים אחר רכוש ומשמורת.

גישור וגירושין – זה מתאים לי?

אם אתם בני זוג אשר קיבלו החלטה זוגית משותפת להתגרש ואתם מעדיפים להפרד מתוך הסכמה משותפת ובדרכי שלום ככל האפשר תוך הבנה כי ויתורים הם חלק מהתליך הגירושין הרי שגישור וגירושין הוא התהליך המומלץ בעבורכם.

פתיחת תיק גירושין- הליך סמלי

פתיחת תיק גירושין היא הליך סמלי. בפועל התיק נפתח או בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. יריית הפתיחה עשויה לקבוע את תמונת השטח לאורך כל הדרך. "פתיחת תיק גירושין" היא מילה כוללת לכל ההליכים שמובילים בסופו של דבר לגירושין.

פתיחת תיק גירושין היא למעשה יציאה למקום המוליך לחיים חדשים ולדרך חדשה של כל אחד מבני הזוג, פתיחת תיק גירושין וניהול תיק גירושין בצורה הטובה ביותר- יהפוך את ההתחלה החדשה הזו להתחלה קלה הרבה יותר ממה שציפיתם.

משרד עורכי דין ירון גרוס עוסק בתחום הגירושין והמשפחה עם ניסיון של שנים, והצלחות מוכחות. אתם מוזנים ליצור עימנו קשר לפגישת ייעוץ ראשונית!