זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  פטור מזונות

  ס"ק 2 בחוק לתיקון דיני משפחה מגדיר כי "אדם חייב במזונות בן זוגו לפי הוראות הדין האישי החל עליו".
  נישואין תקפים אשר נערכו כדת משה וישראל מחייבים את הבעל על פי הדת היהודית במזונותיה של האישה.

  אישה זכאית למזונות כל עוד היא נשואה, עם פקיעת הנישואין פוקעת זכותה של האישה למזונות

  בחירת הערכאה אשר תדון בעניין נתונה בידי האישה לפיכך יכולה היא ליתן את הסמכות הן בידי בית הדין הרבני ואו/בית המשפט לענייני משפחה,כאשר הוגשה התביעה לדוגמה לבית המשפט לענייני משפחה, יהא בית הדין הרבני מנוע מלדון בעניין.

  גובה מזונות האישה

  ההלכה קבעה את הכלל "עולה עמו ואיננה יורדת עימו" כלומר דרישת מזונותיה של האישה תעשה על פי המצב הכלכלי בו הורגלה בעת חייהם המשותפים.

  מזונותיה יכללו את לבושה,הנעלה,מזונה,תרופותיה הוצאות דיור ואחזקתו, צרכים נשיים וכל אותן הוצאות אשר הוציאה במהלך חייהם המשותפים ,לאור רמת השתכרות הבעל,השתכרותו מרכוש ופוטנציאל השתכרותו העתידי.

  מקום בו הבעל יפסיק לעבוד על מנת לא לשלם מזונות או להפחיתם ,בית המשפט יבחן את הכנסותיו שנה בטרם הוגשה הבקשה לתביעה, בטרם מועד הקרע . אף אישה שעבדה מרבית חייה ופסקה בטרם בקשתה לגירושין בית המשפט יבחן את השכלתה וכושר השתכרותה. על למנוע ממצב בו בעל חדל לעבוד או הפחית את שעות

  אישה עובדת הכנסתה תתקזז בזמן חיוב המזונות,אם שכרה פחות מהחיוב בעלה ישלם את ההפרש אך אם משכורתה עולה על מזונותיה יכולה היא לוותר על המזונות.

  "מעוכבת מחמתו" כאשר בית המשפט פסק כי על הצדדים להתגרש והבעל מסרב לכך,תהא האישה זכאית למזונות אף אם היא משתכרת באופן מספק, בשל היותה מעוכבת גט בעטיו של הבעל.

  מתי הבעל פטור ממזונות אישה?

  כנגד תביעת אישה למזונות יש באפשרות הבעל לטעון טענות הגנה.

  עזיבת הבית

  העזיבה חייבת להיות אובייקטיבית היינו שהבעל לא הביא אותה לעזוב את הבית ולא גרם לכך. אם האישה עזבה את הבית בשל אלימות מילולית,פיזית, הבעל יחויב במזונותיה. נטל ההוכחה להתקיימות נסיבות המצדיקות את עזיבתה יוטל עליה.

  מורדת

  אין האישה ממלאה את חובתה היינו ,אינה מקיימת יחסי אישות תקופה ארוכה ולא בעטיה של סיבה מוצדקת.

  בוגדת

  או נוהגת היא באופן לא מוסרי מבחינה מינית, לצורך הוכחת עילה זו יש להציג לבית המשפט ראיות כבדות משקל . עושה מעשה כיעור, חשד למעשי זנות.

  עוברת על הדת

  (התנהגות לא צנועה)או גורמת במכוון לבעלה לעבור על הדת,זאת בתנאי שהבעל שומר והיא מכשילה אותו במכוון. טענה זו אשר מעלה הבעל כנגד האישה והוא אינו שומר מצוות,תדחה על ידי בית המשפט בשל עקרון ההדדיות בין בני הזוג.

  מזונות זמניים

  עד הגשת התביעה ו/או דיון בה אם הוגשה ובשל הצורך שלא להשאיר את האישה וילדיה ללא מקורות כספיים ולהביאה לחרפת רעב או להרעה במצבה הכלכלי,בית המשפט יבחן את הוצאות האישה על בסיס קבלות,אישורים וכדומה עד לפסיקה במזונות הקבועים.

  חושב שיש לך עילה? פנה היום לשיחת הכרות

  חושבים כי יש לכם עילה לבקש פטור מזונות? פנו היום לשיחת ייעוץ בחינם עם עורך דין מומחה דמי מזונות ונשמח לעמוד לשירותכם.

  משרד עורכי דין דיני משפחה ירון גרוס ושות' מתמחה בליווי לאורך כל הליך הגירושין, ויכוחי משמורת וטיפול בדמי מזונות. לזכותנו רשימת נצחונות והישגים בלתי מבוטלים לקהל לקוחותינו ואנו שמים לנו לדגש לספק לכם ליווי משפטי ראשון במעלה.

  טלפון: 077-7995056

  טלפון: 04-8643926

  נייד: 050-228-8388

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין