עורך דין צוואות בחיפה

צוואתו של אדם הינה בקשתו האחרונה, צו חוקי ומסורתי אותו יש לכבד במלואו ולעקוב אחר הוראותיו. תושבי חיפה והסביבה המעוניינים בעריכת צוואה איכותית בעלת תוקף משפטי, יוכלו לפנות אל עורך דין צוואות בחיפה והסביבה.

חשוב לציין, כי על מנת להקנות לצוואה תוקף רשמי יש לקבל חתימת הנוטריון עליה. החתימה עצמה מאשרת כי האדם המצווה היה כשיר לערוך אותה, ועשה זאת בעצמו ובמודעות מוחלטת אליה. במקרה בו קיים ספק מכל סיבה שהיא לגבי כשירותו של האדם המצווה, יתעורר צורך בחוות דעת רפואית לגבי כשירותו.

 

עורך דין צוואות בחיפה והמקרים המיוחדים עמם עלול להתמודד

עורך דין צוואות בחיפה חייב להכיר את כל המקרים המיוחדים בהם עלול יהיה להיתקל:

  • צוואה פסולה – צוואה פסולה הינה צוואה שנכתבה כאשר האדם המצווה לא היה כשיר מספיק כדי להבין את הנכתב, את השלכות הכתוב, ועוד. בנוסף לכך, במידה והאדם שהצוואה עוסקת בו היה מעורב בעריכתה או כאשר השפיע בצורה לא הוגנת על כתיבתה – תהיה הצוואה פסולה.
  • ביטול צוואה – יוכל לנבוע מסיבות רבות; לדוגמא כתיבת צוואה חדשה המבטלת את הצוואה הישנה יותר, במידה ונמצא פגם כלשהו בצוואה, או שכותב הצוואה לא היה כשיר בעת עריכתה.
  • הסתלקות מעיזבון – ישנם מצבים בהם היורשים על פי הצוואה, יתנערו מהנכסים שהורישו להם.
  • ירושה ללא צוואה – ישנם מקרים בהם המנוח לא משאיר אחריו צוואה. במצב זה רכושו יחולק על פי חוק הירושה במדינת ישראל.

 

מסמך משפטי חזק ומחייב?

אין ספק שלצוואה יש כוח על פי חוק. ואמנם, היא עודנה מקור לסכסוכים. במקרה בו אדם יחוש מקופח מידי הצוואה שנכתבה, יתנגד כנראה לקיומה ולכוחה מול בית המשפט וינסה להביא לפסילתה כאשר הטענות המובילות הינן השפעה בלתי הוגנת, זיוף חתימה, תרמית, ועוד. עורך הדין ירון גרוס – בקיא ובתחום הירושות, מזמין אתכם לייעוץ והכוונה.

עורך דין צוואות בחיפה

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה