זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  עורך דין לענייני ירושות חיפה

  ההתמודדות עם פטירתו של אדם אשר יקר לליבנו אינה קלה לאף אחד, אך מיד לאחר השבעה יש להתחיל לעסוק בעניין הירושה. כדי לטפל בכך כראוי יש לשכור בהקדם את שירותיו של עורך דין ירושות חיפה אשר מתמחה בדינים השונים הנוגעים לירושות וצוואות. במידה וקיימת צוואה תקינה וכשרה הליך זה הוא קל ופשוט, אך במידה והצוואה אינה כשרה או כלל אינה קיימת יש להתחיל בהליך משפטי מדוקדק הבא לבחון את פני הדברים. כמו כל תביעה אחרת, גם דיני ירושה או ביטול צוואה דורשים מסמכים רבים, התנהלות משפטית נכונה והכוונה אותה מומלץ לקבל אצל עורך הדין המתמחה בדיני משפחה.

  עורך דין ירושות חיפה – חוק הירושה 

  במידה והמנוח לא הותיר אחריו ירושה, החוק בישראל מסדיר מיהם היורשים, איזה חלק מהעיזבון הם זכאים לו, מי יכול לקבל זאת במקומם וכדומה. החוק מסביר גם מי יכול לרשת את העיזבון ובאילו תנאים, מי אינו כשיר לרשת ומה עושים במידה והיורש אינו בחיים. על מנת להוציא הליך זה לפועל יש לקבל תחילה צו ירושה. על מנת לקבלו יש לעשות את הפעולות הבאות:

  • לחתום על בקשה לצו ירושה באמצעות עורך דין
  • הגשת הבקשה מטעמכם לבית המשפטל רשם הירושות או לבית משפט
  • מתבצע פרסום בעיתון היומי וברשומות בנוגע לבקשה לצו ירושה על מנת לאפשר למתנגדים לירושה להביע את התנגדותם
  • העתק הבקשה לצו ירושה מועבר לאפוטרופוס הכללי אשר נותן תשובה לבקשה תוך 45 ימים.

  עו"ד לענייני גירושין בחיפה ירון גרוס

  ישנם משרדים אשר מאמינים בדרך פעולה אגרסיבית אך אנחנו מעדיפים לעשות זאת בשלווה. על ידי בניית אסטרטגיה חכמה, בדיקת כל הראיות והממצאים, הערכה אמיתית ושקיפות באשר לסיכויי הצלחת התיק – משרד עו"ד ירון גרוס מבטיח כי תקבלו את הייצוג המשפטי ההולם ביותר. משרדינו שם דגש על יחס אישי ואדיב תך התחשבות במצב הרגיש בו הנכם נמצאים.

  פנו כעת אל משרד עו"ד ירון גרוס ונשמח לעזור לכם לרשת את העיזבון בדרכי נועם, גם כאשר הכל על מי מנוחות ובעיקר כאשר יש התנגדויות ותיק מסתבך.

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין