גירושין

גירושין בישראל נקבעים אך ורק בבית דין רבני.  חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) קובע כי: "ענייני נישואין וגירושין של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בשיפוטם הייחודי של בתי הדין הרבניים".

במילים אחרות, אנו למדים כי במדינת ישראל, במידה ויהודים שהם אזרחי ישראל או תושביה וחפצים להתגרש, יש להם רק כתובת אחת להשגת הגט: בית הדין הרבני. יותר מכך: אותו חוק גם מציין כי נישואין וגירושין של יהודים ייערכו בישראל עפ"י דין תורה. זוהי, כאמור לעיל, דרך המלך בגירושין כמו גם בנישואין. ואולם כל זאת כאשר מדובר ביהודים שנישאו עפ"י דת משה וישראל.

גירושין בישראל ונישואין אזרחיים

ניתן להינשא גם בנישואים אזרחיים מחוץ לגבולות המדינה, בקפריסין השכנה, למשל. כאן, חשוב להדגיש, בני הזוג שבחרו להינשא כך, מסיבותיהם (שיכולות לנוע ממניעות הלכתית כמו למשל כהן וגרושה או בשל חוסר רצון להתדיין בבתי דין עפ"י ההלכה), יירשמו במשרד הפנים כנשואים לכל דבר ועניין וכך אף יירשם בתעודות הזהות שלהם.

גירושין בישראל עפ"י דין תורה הוא הליך לא פשוט ברוב המקרים ודורש מומחיות רבה וניסיון בתחום.

תיאום פגישה עם עורך דין גירושין

משרד עורכי דין גרוס ושות' מתמחה בייצוג וניהול תיקי גירושין ודיני משפחה לאורך כל שלביהם כולל טיפול בתיקי גירושין מורכבים ורגישים, דמי מזונות, חלוקת רכוש, הסדרי ראיה ומאבקי משמורת. שימת דגש על טובת הלקוח והאינטרסים של הלקוח לצד שנים רבות של ניסיון ואלפים רבים של תיקי גירושין ממצבים את משרד גרוס ושות' בין המשרדים המובילים במתן ייצוג משפטי בתחום של דיני משפחה.

יחס אישי, פרטני, מקצועי וחכם יעזור לכם לסיים את הליך הגירושין בצורה היעילה ביותר בכדי לסיים את תקופת המשבר אשר נלווית אל תהליך הגירושין הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רגשית.

יצירת קשר

עורך דין ירון גרוס

גירושין בבית דין רבני בישראל עם עורך דין גירושין

משרד עו"ד גרוס עוסק בגירושין על כל הכרוך בכך, בבתי הדין הרבניים, שנים רבות, ויש בפירמה את הניסיון והידע הדרושים כדי לנווט את הליך הגירושין לחוף מבטחים. גירושין בישראל הם גם התרת נישואין של בני זוג שכל אחד הוא בעל דת שונה. כאן קיימת סמכות להתרת נישואין לבתי המשפט לענייני משפחה.

נישואי קפריסין של יהודים יכול ויותרו בבית הדין הרבני. באחד מפסקי הדין כינה בית הדין את נישואי קפריסין ודומיהם: "נישואי בני נוח". משרד עורך הדין ירון גרוס מתמחה בכל ענייני הגירושין בישראל.

האם ניתן לסיים את תהליך הגירושין תוך יום אחד?

יש אפשרות כזו אבל היא קלושה ביותר. הדרך היא:
א. אישור הסכמה להתגרש
ב. פתיחת תיק לסידור גט
ג. בירור שמות (עם עדים)
ד. מתן הגט.
זה יכול לקרות במקרים נדירים מאד, מקרי חירום של פיקוח נפש או רצון לשחרר מעגינות. ברגיל, כאמור האפשרות הזו היא נדירה מאד.

באילו נושאים עוסק הסכם גירושין?

הסכם הגירושין אמור לכלול את כל האספקטים של החיים המשותפים: גירושין, משמורת, חינוך, בריאות, מזונות ילדים, חלוקת רכוש, התייחסות לשינוי שם הילדים, הגבלת הגירה או שינוי מקום מגורים (למרות שאלה יכולים להשתנות), כתובה ומזונות אישה.

איך מחלקים חובות שונים כמו לדוגמה הלוואות, חובות בויזה וכו?

הכלל הוא שבחובות משותפים או שנובעים מהחיים המשותפים ו/או במהלכם, מתחלקים בין בני הזוג בחלקים שווים ביניהם, למעט חובות בעלי אופי אישי כגון: הימורים (בלי ידיעת הצד השני), פילגש וכו. חובות בויזה או הלוואות מתחלקים בחלקים שווים בין הצדדים.

אני רוצה לפתוח תיק גירושין ולא יודע לאן לפנות?

אתה משתדל שלא לעשות שום דבר לבד אלא פונה לעורך דין גירושין כדי שיעשה עבורך את העבודה בצורה הטובה ביותר ושתשרת את מטרותיך. ללכת לעשות דברים לבד זה מתכון לטעויות קשות שאין חזרה מהן אחר כך.

במה שונים גירושין אשר נובעים מבגידה?

בגידה של גבר שונה מבגידת אישה. אישה בוגדת מחויבת במתן גט, מאבדת כתובה ותוספות ואינה מקבלת פיצוי. גבר שבגד אינו פטור מתשלום כתובה ככל שזה לא מתנגש עם איזון המשאבים, ומחויב בגט. הוא נקרא "רועה זונות".

מה השיקולים המובילים בקביעת משמורת ילדים?

בראש ובראשונה ובעיקר- טובת הילד. בודקים מיהו ההורה בעל המסוגלות ההורית הטובה יותר והו הופך להיות משמורן. במקרים מסוימים תתכן משמורת משותפת וזאת כאשר הערכאה הרלוונטית משתכנעת כי זה משרת את טובת הקטין. יש גם את חזקת הגיל הרך (שעומדת להתבטל) שקובעת כי קיימת חזקה שטובת הקטין עד הגיעו לגיל 6 היא שיהיה במשמורת אמו.

מהם הצעדים הראשונים אשר כדאי לעשות אחרי שהחלטנו להתגרש?

ראשית הצד החלש כלכלית ישתדל לאסוף חומרים ואילו הצד החזק כלכלית ישתדל להעלים ראיות אודות רכוש שהבריח, במקרה הזה ידע הוא כוח ובכל מקרה ממש בהתחלה חובה לפנות לעורך דין גירושין כדי לקבל ייעוץ והתוויית אסטרטגיה וזאת בטרם עשיית טעות כזו או אחרת שלא ניתן לתקנה.