גירושין בישראל

גירושין בישראל נקבעים אך ורק בבית דין רבני.  חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין) קובע כי:

"ענייני נישואין וגירושין של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בשיפוטם הייחודי של בתי הדין הרבניים".

במילים אחרות, אנו למדים כי במדינת ישראל, במידה ויהודים שהם אזרחי ישראל או תושביה וחפצים להתגרש, יש להם רק כתובת אחת להשגת הגט: בית הדין הרבני. יותר מכך: אותו חוק גם מציין כי נישואין וגירושין של יהודים ייערכו בישראל עפ"י דין תורה. זוהי, כאמור לעיל, דרך המלך בגירושין כמו גם בנישואין. ואולם כל זאת כאשר מדובר ביהודים שנישאו עפ"י דת משה וישראל.

גירושין בישראל אל מול נישואין אזרחיים

לעומת זאת ניתן להינשא גם בנישואים אזרחיים מחוץ לגבולות המדינה, בקפריסין השכנה, למשל. כאן, חשוב להדגיש, בני הזוג שבחרו להינשא כך, מסיבותיהם (שיכולות לנוע ממניעות הלכתית כמו למשל כהן וגרושה או בשל חוסר רצון להתדיין בבתי דין עפ"י ההלכה), יירשמו במשרד הפנים כנשואים לכל דבר ועניין וכך אף יירשם בתעודות הזהות שלהם.

גירושין בישראל עפ"י דין תורה הוא הליך לא פשוט ברוב המקרים ודורש מומחיות רבה וניסיון בתחום.

גירושין בבית דין רבני בישראל עם עורך דין גירושין בחיפה

משרד עו"ד גרוס עוסק בגירושין על כל הכרוך בכך, בבתי הדין הרבניים, שנים רבות, ויש בפירמה את הניסיון והידע הדרושים כדי לנווט את הליך הגירושין לחוף מבטחים.

גירושין בישראל הם גם התרת נישואין של בני זוג שכל אחד הוא בעל דת שונה. כאן קיימת סמכות להתרת נישואין לבתי המשפט לענייני משפחה.

נישואי קפריסין של יהודים יכול ויותרו בבית הדין הרבני. באחד מפסקי הדין כינה בית הדין את נישואי קפריסין ודומיהם: "נישואי בני נוח".

משרד עורך הדין ירון גרוס מתמחה בכל ענייני הגירושין בישראל.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה