משמורת משותפת

משמורת משותפת משמעה- חלוקה שווה של גידול הילד לאחר הגירושין. למשמורת משותפת מגוון גדול של יתרונות – הרבה פעמים ישנה אפשרות להגיע להסדר משמורת משותפת עם הייצוג המשפטי הנכון. פירמת עורך דין גירושין ירון גרוס ייצגה ומייצגת המון גרושים בחתירה להגיע למשמורת משותפת. צרו עימנו קשר עוד היום לפרטים נוספים!

כשמדובר במשמורת משותפת ככלל המגמה המכוונת המסתמנת בשנים האחרונות תהא ליתן להורים משמורת משותפת על ילדיהם. כאשר גם כאן בבואו לדון בסוגיית המשמורת יעמוד בפני בית המשפט "עקרון טובת הילד", היינו טובתו של הקטין שעניינו הובא בפניו.

ההכרעה תבוסס על מכלול התמונה הראיתית שתונח לפני השופט, הכוללת דעות מומחים להם יש את הניסיון הדרוש במקרים אלה.

המשמורת המשותפת הינה הסדר המאפשר לשני ההורים להיות משמורנים על ילדיהם ולחלק בניהם באופן שווה את נטל הגידול והחינוך שלהם. במקרה זה הילד חולק את חייו באופן שווה אצל הוריו ושניהם מספקים את צרכיו.

משמורת משותפת תתקיים אם המסוגלות ההורית של שני ההורים דומה ומתקיימת ביניהם תקשורת מספקת הנוגעת להחלטות בחיי הילד ולטובתו וכאשר כל אחד מהם מכיר ומודה בחשיבותו של האחר בחיי הילד, המרחק הגאוגרפי בין שני הבתים צריך להיות סביר על מנת לאפשר ניוד קל יותר לילד במעבר בין שני הבתים, זאת ועוד על הילד להסכים למשמורת המשותפת של שני ההורים.

כפי שניתן לראות- משמורת משותפת תתקיים אם שני ההורים מקיימים תקשורת מספקת בכל הקשור לגידול הילד. פירמת עו"ד גירושין ירון גרוס מציעה לכם מגוון גדול של פתרונות מקצועיים בנושא. במידה וגם אתם רוצים להגיע למשמורת משותפת עם הגרוש / גרושה אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר עוד היום. לחצו כאן ליצירת קשר

משמורת משותפת – טובת הילד

למשמורת המשותפת יתרונות רבים, היא מגבירה את מעורבות ההורה שאינו משמורן בחיי הילד. הילדים אשר במרבית הפעמים עברו טראומה כתוצאה מהגירושין יוצאים נשכרים מהסדר זה שכן הסדרי הראיה אינם חלים במקרה זה ההורים משתפים פעולה לטובת הילד, אין אינטריגות ומאבקים משפטיים. והילד חש תחושת בטחון בשל הקשר המתמיד עם שני הוריו.

במקרה שאושרה המשמורת המשותפת נשאלת שאלת המזונות, האם האב ימשיך לשלם את מלוא הסכום שנקבע לו ולקיים משמורת משותפת? במקרים אלה , כל מקרה ידון לגופו, היינו יבחנו גובה הכנסותיהם של שני הצדדים, צרכי הקטינים ועוד.

ככלל דמי מזונות לא יבוטלו במידה ונקבעה משמורת משותפת, סביר להניח שהם יופחתו מדמי המזונות אשר היו משולמים בהסכם ראיה רגיל.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה