זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מה זה התנגדות לצו קיום צוואה?

  קיום צוואה הוא לא עניין של בחירה. הוא צריך להתקיים על פי חוק כי החוק מחשיב את רצונו של הנפטר על פני רצונו של כל אחד אחר שרלוונטי לעניין. צוואה בעיקרון היא דבר חיובי, הוא פותרת מראש בעיות עתידיות והיא למעשה קביעה ויישום של מה שהמנוח רצה בכל מה שנוגע לממונו ונכסיו וכל דבר אחר שהשאיר אחריו. אבל יש מקרים שבכל זאת הצוואה לא מתקיימת מיד כמו שהיא וזה קורה כשיש התנגדות לצו קיום צוואה מצד אחד מהיורשים או מי שטוען לחלק מהירושה. מסתבר שלמרות שהחוק הולך עם המוריש ועם רצונו, יש גם משקל למי שחושב שהצוואה נכתבה בצורה לא תקינה.

  התנגדות לצו קיום צוואה – מה זה אומר?

  נניח שאתם אחד מארבעת ילדיו של מי שהלך לעולמו והשאיר אחריו כמה נכסי נדל"ן. אתם מגיעים לעורך הדין שערך את הצוואה ומחכים שהוא יפתח אותה ויספר לכם מה יש בה, ואז אתם מגלים שהנכסים לא התחלקו בצורה שווה ולמעשה אתם אלו שמקבלים הכי מעט, מה שלא מסתדר עם היחסים שלכם איתו במהלך חייו. אתם חושדים שאחד האחים לחץ עליו לכתוב את הצוואה כך שהוא יקבל את החלק הכי גדול ואתם לא מוכנים לקבל את זה. המשמעות של התנגדות לצו קיום צוואה היא שאתם הולכים עכשיו לסוג של מלחמה. אתם באמצעות עורך דין מקצועי עומדים לשכנע את בית המשפט שהצוואה נכתבה תוך אילוץ ולא באמת תוך רצון מלא שהיא תהיה כמו שהיא.

  אפשר לשמור על האינטרסים

  אם אתם רוצים לשמור על האינטרסים שלכם ואתם חושבים על התנגדות לצו קיום צוואה כדי שתקבלו את מה שאתם חושבים שמגיע לכם, אתם צריכים ליווי משפטי מקצועי כזה שייקח אתכם יד ביד אל ההצלחה. אתם צריכים את עורך דין ירון גרוס שיסייע לכם, שהניסיון והיידע שלו בתחום ישרתו אתכם. אל תוותרו על הטוב ביותר בתחום, על המשרד המקצועי ביותר ועל השירות ברמה הגבוהה ביותר. כל מה שאתם צריכים הוא ליצור קשר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים!

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין