זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מהו התהליך הנכון של התנגדות לצו ירושה?

  כולנו רוצים שההורים שלנו יגיעו לגיל 120 בבריאות טובה ואנחנו עושם לא מעט בשביל לתת להם לחיות בכבוד גם בגיל מבוגר. אבל הטבע עושה את שלו ובסופו של דבר כמו כל אחד,  גם הם הולכים מהעולם ולאחר שהם הולכים מהעולם מה שהם השאירו אחריהם אמור להתחלק שווה בשווה בין היורשים שלהם שאלו אתם, האחים שלכם ואולי גם אחרים. אבל אם יש צוואה כתובה וחתומה אצל עורך דין, החלוקה תהיה כמובן בהתאם לה. יכול להיות מצב בו אתם או כל אחד אחר מהיורשים הטבעיים לא תקבלו את הצוואה כמו שהיא מסיבות שונות, ואז תהיה התנגדות לצו ירושה מצידכם או מצידם.

  התנגדות לצו ירושה – לקבל את מה שמגיע

  למה בכלל יכולה להיות התנגדות לצו ירושה? בדרך כלל זה כי אחד מהיורשים הטבעיים לא מרוצה ממה שהוא קיבל אם בכלל והוא חושב שהצוואה לא נכתבה כשהמנוח היה כשיר לכתוב אותה או בהתאם לרצונו. כך לדוגמא אם אחד האחים מקבל באופן משמעותי נתח יותר גדול מהירושה או שהמנוח היה בפרק ב' עם בת זוג והיא מקבלת יותר ממה שהילדים מקבלים מה שגורם להם לחשוב שהיא שכנעה את המנוח בצורה לא נאותה או לא חוקית והם מתנגדים למה שנכתב בצוואה. כל אי קבלה של הצוואה כמו שהיא יכולה לגרור התנגדות ואז כבר צריך את מעורבותו של בית המשפט כמו גם את סיועו של עורך דין מקצועי בתחום שיוכיח שהצוואה אכן לא "כשרה".

  גם צוואה אפשר לתקן

  החוק בישראל נוטה חד משמעית למנוח ולרצונותיו. כעיקרון מה שנכתב ונחתם על ידו הוא מה שיהיה אלא אם כן מי שמתנגד יצליח להוכיח שהוא אוים או עבר מניפולציה כזו או אחרת, הוא שהוא לא היה כשיר נפשית בעת החתימה על הצוואה.

  התנגדות לצו ירושה היא משהו שנעשה רק בעזרתו של עורך דין מקצועי בתחום, עורך דין שכבר ייצג מתנגדים בעבר וגם הצליח לשמור על האינטרסים שלהם. כזה הוא עורך דין ירון גרוס, עורך דין בעל הצלחות רבות ואתם מוזמנים גם כן ליהנות משירותיו המקצועיים.

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין