זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  טובת הילד

  טובת הילד תמיד תהיה הנר לאורו פועל בית המשפט בכל הקשור למשמורת ילדים. אנו בפירמת עורך דין גירושין ירון גרוס פועלים להוכיח כי טובת הילד היא דווקא אצל המיוצגים שלנו. צרו עמנו קשר עוד היום למידע נוסף.
  סעיף 3 (ב) לחוק שיווי זכויות האישה – קובע שאין באפוטרופסות הטבעית השווה של ההורים הביולוגים על ילדיהם כדי לפגוע בכוחו של בית המשפט להגן עליהם, היינו עקרון טובת הילד .

  סעיף 14 לחוק האפוטרופסות מפרט את חובותיהם של ההורים כלפי ילדיהם היינו דאגה לרווחתו, חינוכו ועוד. אך בהמשך בסעיף 17 מדגיש המחוקק כי חייבים ההורים לנהוג לטובת הקטין כדרך שהורים מסורים היו נוהגים.

  הורים החיים בנפרד ולא באו להסכם משמורת או הגיעו וזה לא בוצע, בית המשפט יקבע את העניין כפי שיראה לו לטובת הקטין, ובלבד שילדים עד גיל 6 יהיו אצל אמם אם אין סיבות מיוחדות להורות אחרת.

  טובת הילד – הסבר במילים פשוטות

  כאמור, השימוש הנפוץ ביותר במושג טובת הילד נעשה עם פקיעת חוזה הנישואין של בני זוג במשפחה המונה ילדים, פעמים רבות הופכת הסוגיה של מקום גידולם של הילדים למחלוקת בין שני ההורים אשר עוברים ברקע תהליך גירושין שהוא לרוב לא פשוט רגשית וכלכלית.

  פקידי רווחה ובתי משפט נדרשים לקבל החלטה שתעדיף את אחד הצדדים, ובמקרה כזה עקרון טובת הילד ינחה את בית המשפט בקביעת ההורה שיקבל חזקה על הילדים אותו עקרון המעדיף את טובת הילד על פני טובת ההורים או רצונם.

  אין ספק – ההחלטה לגבי טובת הילד יכולה ליפול על קוצו של יוד. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום- עורך דין מומחה ילווה אתכם לאורך כל התהליך המשפטי! לחצו כאן ליצירת קשר

  מהי טובת הילד?

  טובת הילד היא מכלול התנאים בהם הילד יגדל במקום הטוב ביותר עבורו. כאשר בית המשפט מחליט במקרים מסוימים על משמורת אב, מדובר בדרך כלל במקרים בהם ראה בית המשפט כי טובת הילד מחייב החלטה כזו.

  טובת הילד תבחן בבית המשפט מכמה היבטים. יביאו בחשבון את רצונו של הילד כפי שהוא מביע אותו, אם כי עניין זה יבחן בקפידה שכן לעיתים רצונו של הילד מתנגש עם טובתו, יבחנו התפתחותו הרגשית, שכלית אל מול גילו.

  ככל שגילו של הילד גבוה יותר כן תינתן חשיבות רבה לדעתו. מידת התעקשותו להשאר עם הורה זה או אחר ובדיקת הסיבה האמיתית אל מול שיקולים אחר אשר יעדם לקבוע כיצד תשפיע ההחלטה על הישארותו של הילד עם הורה מסוים לאורך זמן ועוד.

  בית המשפט יבדוק אם הילד מושפע מהסובב אותו , היינו אם הינו נתון להסתה והשפעה חיצונית על יד אחד מהוריו. בית המשפט במקרים אלה ואחרים המחייבים התרשמות ללא התערבות חיצונית יכול ויזמן את הילד לשיחה ללא נוכחות הוריו.

  עוד בנושא

  תביעת משמורת

  להמשך קריאה

  משמורת אב

  להמשך קריאה

  משמורת משותפת

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין