זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  חלוקת רכוש

  חלוקת רכוש בגירושין

  חלוקת רכוש בגירושין  בין בני זוג בהליך הגירושין יכולה להוות לעתים עניין סבוך ביותר. גם כאן יש הבדלים בין בתי הדין הרבנים לבתי המשפט האזרחיים (למרות שלא צריכים להות כאלה היות שהחקיקה בנושא רכוש היא חקיקה אזרחית ומופנית גם לבתי הדין הרבניים).

  בית הדין הרבני יכול לדון בענייני חלוקת רכוש רק כאשר עניין הרכוש נכרך בתביעת גירושין שהיא כנה והכריכה כנה והכריכה היא כדין.

  מה נכלל בהגדרת רכוש?

  רכוש יכול להיות עניין מוחשי מידי כגון דירת מגורים, כספים בבנקים, מיטלטלין וכדו', ויכול שיהיה משהו המצריך חישובים כמו: זכויות סוציאליות זכויות עתודה כלכלית של המשפחה, מוניטין עסקי ואפילו מוניטין אישי.

  כדי לברר מהם הזכויות הפנסיוניות והסוציאליות של הצדדים ממנה, לעיתים קרובות, הערכאה הדיונית, מומחה שהוא אקטואר הבוחן את זכויות הצדדים במקום העבודה ואולי אף בבנקים, ומגיש חוות דעת לעניין אופן האיזון בין הצדדים.

  מוניטין אישי וחלוקת רכוש

  באשר למוניטין אישי, כאן יש לנו בעיה גדולה של כימות. צריך לנטרל את גרום הכישרון האישי ולבודד את מה שהתווסף לאחד הצדדים כתוצאה ממאמץ משותף.

  קשה לראות את בתי הדין הרבניים מתחשבים בכושר השתכרות או בפערי השתכרות שהורתם ולידתם בחיי הנישואין. למעשה עד לפני זמן לא רב התקשו אף בבתי המשפט האזרחיים לפסוק בסוגיית המוניטין האישי של מי מהצדדים. באחרונה פסק בית המשפט העליון כי כושר השתכרות עתידי הוא נכס בר איזון ואולם התקשה לכמת את הסך שהגיע לאישה. אמנם נפסק סכום מסוים, אבל נראה כי הסכום שנפסק היה רחוק מלהיות מדויק ולשקף את הפערים האמיתיים בין הצדדים.

  חלוקת רכוש… אימתי?

  המועד לחלוקת רכוש יכול להיות מידית או לאחר שכל הפרמטרים לאיזון יובאו בפני הערכאה הדנה בנושא הרכוש. פירוק השיתוף בדירת המגורים ובמיטלטליה יכול שיתעכב כאשר בית המשפט יחליט כי יש להמתין בפירוק השיתוף עד שיתברר כלל היקף נכסי בני הזוג או עד שיובטח מדור לצד החלש ולילדי בני הזוג. גם במקרה של מדור ספציפי תתעכב חלוקת הנכסים של הצדדים. השאיפה צריכה להיות התנתקות רכושית מוקדמת ככל האפשר אם פני הצדדים הם אכן לגירושין.

  משרד עורך הדין ירון גרוס מומחה בייצוג משפטי וניהול אסטרטגי בענייני חלוקת רכוש על כל היבטיהם, בכל הערכאות.

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין