חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין

הליך הגירושין הינו חלק מחייהם של רבים מהישראלים כיום. לאחר שהזוגיות פורחת ונראה כאילו לא תגמר לעולם, היא מגיעה לסופה. המספרים יוכלו לגבות את הדבר בקלות, היות ושליש מהישראלים שהתחתנו חווים גירושין בשלב כזה או אחר.

כאשר בני הזוג עומדים בפני הליך הגירושין המעיק מבחינה נפשית, תעמוד למולם סוגיה אשר עלולה להיות קשה במיוחד מבחינתם. מדובר בחלוקת הרכוש. אף על פי שמדובר בנושא מורכב ומעורר מחלוקות רבות, על ידי שימוש בעורך הדין הנכון ניתן למזער נזקים ולהגיע לכדי צדק.

חלוקת רכוש בגירושין איננה עסק פשוט וקל לביצוע, כמו שאולי זה נשמע לכם. הכלל הבסיסי הוא כי כל הרכוש שנצבר בין בני הזוג בתקופת נישואיהם מתחלק בתום הגירושין באופן שווה בין שניהם, ללא קשר על שם מי נרשם הרכוש. רכוש משותף כולל את הדירות של בני הזוג, מכוניות, חסכונות, קרנות גמל ופנסיה, עסקים פרטיים ואף מוניטין. לעומת זאת, רכוש שהיה שייך לאחד מבני הזוג מלפני תקופת הנישואין שלהם או מתנות וירושות שאחד מהם קיבל בתקופת הנישואין – אינם נחשבים לרכוש משותף אלא לרכושו הפרטי של בן הזוג. אלא אם כן, בן הזוג השני יצליח להוכיח כוונת שיתוף גם על מתנות וירושות אלו, דבר שיבטיח את הכנסתם לרשימת הרכוש המשותף.

כל מה שחשוב לדעת לגבי חלוקת רכוש בגירושין

שימו לב, כי חלוקת הרכוש המשותף תופסת גם לגבי הכיוון השני של המטבע – חובות והלוואות. חובות או הלוואות שנוצרו בזמן תקופת הנישואין נחשבים גם כן כחובות משותפים שחלים על שני בני הזוג באופן שווה. יוצא מן הכלל מצב בו מדובר על חובות או הלוואות שאינן קשורות לתא המשפחתי, כמו במקרה של הימורים או מעשים פליליים שחלים רק על מבצע הפעולה. על מנת לחלק את הרכוש המשותף שרשום רק על שמו של אחד מבני הזוג, יש צורך לבצע איזון משאבים. לפי חוק יחסי ממון ניתן לבצע איזון משאבים רק לאחר שהגירושין נכנסו לתוקף, לעומת זאת רכוש שרשום על שני בני הזוג ניתן לחלק בהסכמה בכל שלב.

אופן החלוקה הנפוץ

באופן כללי, נהוג שכל הרכוש שנצבר על ידי בני זוג במהלך חיי הנישואין, יתחלק באופן שווה. בלי שום קשר לשאלה על שם מי רשומה הבעלות על הנכס או הזכות.כאשר יהיה מדובר ברכוש או זכות שהיו בבעלות אחד מבני הזוג עוד מלפני החתונה, החוק קובע שלמעט מקרים קיצוניים יהיו, גם לעת גירושין, זכויות אלה בבעלות הצד שעל שמו רשומות הזכויות או הנכסים. אם בן הזוג ידרוש בעלות על נכסים ו/או זכויות אלה, הוא יצטרך להוכיח זיקה לזכויות אלה, כאשר חובת ההוכחה היא עליו בלבד.

עורך דין עם ניסיון חלוקת רכוש בגירושין

אם אתם מתעניינים בעורך דין בעל עם ניסיון עתיר שנים לצד הסמכה רלוונטית ועניינית, תשמחו לשמוע על ירון גרוס. מדובר בעורך דין אשר עוסק בתחום דיני המשפחה מזה יותר מ – 15 שנה. משרדו של עורך דין גרוס רשם הצלחות רבות, ביניהן ניתן למנות חיובים בגט, ביטול מזונות אישה בייצוג גברים אוהשגת מזונות נאים ללקוחות שהן נשים, והישגים רכושיים רבים לצדדים אותם ייצג.

ישנם עוד מקרים רבים שניתן למנות אודות הישגיו של משרד עורך הדין ירון גרוס, אולם הדרך היעילה ביותר להתרשמות תהיה קביעת פגישת ייעוץ. אנו נשמח להאיר את עיניכם ולעזור לכם בצורה הטובה ביותר בכל הקשור לדיני המשפחה.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה