התנגדות לצו ירושה

הגשת התנגדות לצו ירושה

חוק הירושה קובע כי אם אדם נפטר מבלי לדאוג להשאיר אחריו צוואה תקפה משפטית, רכושו יתחלק בין יורשיו החוקיים לפי חוק הירושה. ניתן לבצע הליך התנגדות לצו ירושה, במידה וקיימת צוואה קבילה משפטית או שישנם יורשים נוספים שלא הוזכרו בבקשה לצו ירושה. צו ירושה אינו עוסק בחלוקת הרכוש העיזבון של הנפטר, אלא קובע מי הם היורשים החוקיים של קניינו ומה החלק שכל אחד מהם אמור לקבל מהעיזבון. יש להגיש את ההתנגדות לירושה 14 יום לאחר מועד פרסום בעיתונות אודות הבקשה הרשמית לקיום צו הירושה.

איך מגישים התנגדות לצו ירושה

יש להגיש את ההתנגדות במסמך לרשם לענייני ירושה, כולל העתקים לכל המעורבים בעניין. חשוב לפרט את כל הסיבות שבגינן צו הירושה אינו קביל, ולא לשכוח לצרף אסמכתאות רלוונטיות. מגיש הבקשה להתנגדות צריך לשלם את אגרת ההליך ולצרף לבקשה את הקבלה על כך בתוספת לתצהיר מטעם עורך דין שמאמת את העובדות המפורטות בכתב ההתנגדות. במידה ומגיש הבקשה מיוצג באמצעות עורך דין, יש להוסיף גם ייפוי כוח רשמי לבקשת ההתנגדות. הסיבות העיקריות להתנגדות לירושה הינן קיומה של צוואה המפרטת את חלוקת הרכוש והעיזבון של המנוח, או קיומם של יורשים שאינם מוזכרים בצו הירושה. כמו כן, יתכן מצב בו אישה הרשומה בצו הירושה של המנוח, היא למעשה גרושתו הטרייה ועל כן אינה זכאית לכספי הירושה. כל מקרה יש לבחון לגופו, תוך הקפדה על עבודה רצינית ואחראית בידי עורך דין שמתמחה בתחום.

עו"ד ירון גרוס מתמחה בתחום הירושות והצוואות, והוא ישמח לספק לכם ייעוץ משפטי מקצועי ויחס אישי ואדיב. אל תהססו ואל תתמהמהו, צרו קשר עוד היום לקבלת הייעוץ המשפטי שיעזור לכם.

מאמרים בנושא

התנגדות לצו ירושה

לצפות לקבל ירושה מאדם שנפטר, כי אתם בטוחים שהיא מגיעה לכם, ובסופו של דבר לגלות שלא כך הדברים זה עלול להיות מקומם ואף להוביל לעוגמת נפש נוראית. לכן כדאי לדעת שיש אפשרות להגיש התנגדות לצו ירושה, מה שיוביל לא פעם לשינוי המצב ולחלוקה אחרת של העיזבון. אומנם צריכות להיות לכך עילות מתאימות ויש להביא הוכחות לדברים, אך לא פעם התנגדות כזו זוכה לאישור בבית המשפט ולכן יש טעם לחשוב על האפשרות הזאת בחיוב. זקוקים לעזרה? עו"ד ירון גרוס ממתין לכם עם כל התשובות ועם עצות משפטיות מקצועיות.

מדוע התנגדות לצו ירושה מגישים בעזרת עו"ד?

אין זה משנה מה הקרבה שלכם לנפטר או מה העילה שבגינה אתם רוצים להתנגד לצו הירושה. מה שבטוח זה שעל מנת שההתנגדות שלכם תזכה להתייחסות הנאותה וכדי שיבחנו אותה בצורה רצינית, יש להגיש אותה כמקובל. לכן צריך לפנות לעורך דין שיוכל לעזור לכם בעניין של התנגדות לצו ירושה, ויש לכך כמה סיבות טובות:

  • עוה"ד מכיר את התחום לעומקו
  • עוה"ד מכיר את החוקים
  • עוה"ד מכיר את הנהלים ויודע כיצד להגיש בקשות התנגדות כאלה כבמקובל

בנוסף לכך, רצוי להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתחום הזה כבר בתחילת הדרך, פשוט כדי להבין האם יש לכם סיכוי לקבל את מבוקשכם. אין כל טעם להגיש התנגדות כזו או אחרת לצו ירושה אם ברור מראש שאין לכם עילה ושאין לכם איך להוכיח את טענתכם.

משרדו של עו"ד ירון גרוס – מקום טוב לקבל בו עצה ושירות

זה לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים בתהליך ההתמודדות עם הירושה של האדם שנפטר. מה שבטוח זה שאתם זקוקים לעזרה. העזרה יכולה להגיע בדמות עצה משפטית, סיוע או טיפול בתהליך הגשת ההתנגדות עצמה. כך או כך, במשרדו של עו"ד ירון גרוס תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות ומקצועיות. הוא זמין עבורכם בכל עת במספר: 077-7995056, כך שאתם יכולים להתקשר עוד היום לצורך קביעת פגישה ראשונית. קחו בחשבון שכאשר מדברים על צווי ירושה יש כאן גם פקטור חשוב של זמן ולכן לא כדאי לדחות את הטיפול בדברים ואת פגישת עם עוה"ד הנבחר.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה