זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  התנגדות לצו ירושה

  הגשת התנגדות לצו ירושה

  חוק הירושה קובע כי אם אדם נפטר מבלי לדאוג להשאיר אחריו צוואה תקפה משפטית, רכושו יתחלק בין יורשיו החוקיים לפי חוק הירושה. ניתן לבצע הליך התנגדות לצו ירושה, במידה וקיימת צוואה קבילה משפטית או שישנם יורשים נוספים שלא הוזכרו בבקשה לצו ירושה. צו ירושה אינו עוסק בחלוקת הרכוש העיזבון של הנפטר, אלא קובע מי הם היורשים החוקיים של קניינו ומה החלק שכל אחד מהם אמור לקבל מהעיזבון. יש להגיש את ההתנגדות לירושה 14 יום לאחר מועד פרסום בעיתונות אודות הבקשה הרשמית לקיום צו הירושה.

  איך מגישים התנגדות לצו ירושה

  יש להגיש את ההתנגדות במסמך לרשם לענייני ירושה, כולל העתקים לכל המעורבים בעניין. חשוב לפרט את כל הסיבות שבגינן צו הירושה אינו קביל, ולא לשכוח לצרף אסמכתאות רלוונטיות. מגיש הבקשה להתנגדות צריך לשלם את אגרת ההליך ולצרף לבקשה את הקבלה על כך בתוספת לתצהיר מטעם עורך דין שמאמת את העובדות המפורטות בכתב ההתנגדות. במידה ומגיש הבקשה מיוצג באמצעות עורך דין, יש להוסיף גם ייפוי כוח רשמי לבקשת ההתנגדות. הסיבות העיקריות להתנגדות לירושה הינן קיומה של צוואה המפרטת את חלוקת הרכוש והעיזבון של המנוח, או קיומם של יורשים שאינם מוזכרים בצו הירושה. כמו כן, יתכן מצב בו אישה הרשומה בצו הירושה של המנוח, היא למעשה גרושתו הטרייה ועל כן אינה זכאית לכספי הירושה. כל מקרה יש לבחון לגופו, תוך הקפדה על עבודה רצינית ואחראית בידי עורך דין שמתמחה בתחום.

  עו"ד ירון גרוס מתמחה בתחום הירושות והצוואות, והוא ישמח לספק לכם ייעוץ משפטי מקצועי ויחס אישי ואדיב. אל תהססו ואל תתמהמהו, צרו קשר עוד היום לקבלת הייעוץ המשפטי שיעזור לכם.

  עוד בנושא

  נוטריון בחיפה

  להמשך קריאה

  עורך דין משפחה בחיפה

  להמשך קריאה

  עורך דין צוואות בחיפה

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   התנגדות לצו ירושה

   ישנן מספר סיבות בולטות המהוות עילות התנגדות לצו ירושה. צו ירושה הינו צו המאפשר לדעת מיהם היורשים החוקיים של הנפטר, מה הוא משאיר להם וכיצד מתבצעת החלוקה. במידה וצו הירושה אינו מהווה שיקוף נכון של המציאות או מכיל בתוכו מספר נקודות הנראות תמוהות, לעין קיימת האפשרות להתנגד לו על ידי הליך משפטי. אם אתם עומדים בפני סיטואציה מעין זאת פנו עוד היום אל עורך דין ירון גרוס ונשמח לעמוד לשירותכם.

   עילות התנגדות לצו ירושה - מהן?

   קיימות מספר סיבות רבות ומגוונות בגינן ניתן לנסות ולבטל צו ירושה, אך ישנן מספר עילות אשר הן המוכרות והנפוצות ביותר: במקרים רבים בהם האדם אשר כתב את צו הירושה סבל ממחלה הפוגעת בקוגניציה ניתן לטעון כי בעת כתיבת הצו הוא אינו היה כשיר ולכן הצו אינו מדויק ואינו תואם את המציאות. כלומר, הצוואה אינה כשירה. פעמים רבות כאשר נראה כי הצוואה נוטה כלפי נהנה עיקרי ניתן לטעון כי ייתכן והייתה מעורבות חיצונית של אותו נהנה. כלומר, הייתה השפעה חיצונית אשר אינה הגיעה מבעל הצוואה עצמו והיא זאת שהשפיעה עליו בעת כתיבת הצו. במקרים מסוימים ניתן להבחין כי הצוואה נכתבה שלא מרצונו של הכותב אלא הדבר נעשה באונס וללא רצון על מנת לגרום לאחד היורשים להנאה מרובה יותר משל אחרים. בכל אחד מהמקרים הללו קיימת האפשרות לפנות אל בית הדין ולבקש לבטל את הצוואה.

   כיצד מתחילים בתהליך?

   אם אתם מרגישים כי צו הירושה של היקרים לכם אינו מדויק ואינו מכיל נתונים מדויקים, ניתן ואף רצוי לפנות אל עורך דין מקצועי אשר יוכל לתת לכם מענה בנושא ולכוון אתכם נכונה כיצד לפעול. עורך דין ירון גרוס, בעל ותק של שנים רבות בתחום דיני משפחה, צוואות ויורשים, יוכל לספק את המענה הנכון ביותר עבורכם. משרדנו ילווה אתכם החל מרגעיו הראשונים של התהליך ועד הייצוג בבית המשפט. בעזרת הכלים הנכונים נוכל להוביל אתכם אל עבר היעד ולבטל את הצוואה על מנת שגם אתם תקבלו את זכויותיכם הבסיסיות השייכות לכם.

   הליך התנגדות לצוואה

   במקרים בהם נראה כי הצוואה של היקרים לכם אינה מהווה שיקוף נכון ואמיתי של מציאות החיים, ניתן להתחיל הליך התנגדות לצוואה. בהליך מעין זה ניתן על ידי הוכחות נכונות ומדויקות לגרום לביטולה של הצוואה המקורית. בכדי להגיע אל התוצאות הרצויות וכן על מנת להבין את התהליך לעומקו יש להיעזר בשירותיו של עורך דין בתחום דיני המשפחה והצוואות. עורך דין ירון גרוס, בעל ותק של שנים רבות בתחום, ישמח לתת מענה לכל שאלה שלכם.

   כיצד פועל הליך התנגדות לצוואה?

   הליך התנגדות לצוואה מתחיל בהגשת מסמך משפטי אל הרשם לענייני ירושה בכדי למנוע את קיום צו הירושה. על מנת לעבור את התהליך כראוי יש לעבור מספר שלבים: לאחר הגשת המסמך המשפטי יש להגיש כתב התנגדות אשר נכתב ונחתם על ידי עורך דין העוסק בתחום. אל כתב ההתנגדות יש לצרף את פרטיהם האישיים של כלל המתנגדים, פרטיו של המנוח, פרטיהם של כל הזוכים בצוואה, מהי סיבת ההתנגדות והמסמכים המוכיחים זאת וכן תצהיר חתום בידי עורך דין המאשר כי הינו תומך בסיבות הנ"ל. לאחר הגשת הבקשה הרשם בודק את כל הפרטים והמסמכים ובאם נראה כי אכן ישנה עילה לבקשת הביטול הם מועברים אל בית המשפט שם מתקבלת ההכרעה הסופית. ישנן מספר סיבות עיקריות בגינן ניתן להגיש בקשה להליך התנגדות לצוואה. כאשר אחת מהעילות הללו אכן מתקבלת קיים סיכוי סביר כי הבקשה אכן תתקבל.

   הגשת בקשה בעזרת עורך דין

   תפקידו של עורך דין בתחום זה הינה חשובה ביותר כיוון שעורך דין טוב המכיר את התחום ידע לדייק את הבקשה ולאתר את הראיות ההכרחיות להוכיח כי הצוואה אכן פסולה וכי יש לבטלה. לכן, חשוב לבחור בעורך דין בעל ניסיון רב בתחום אשר ביכולתו לבצע את העבודה באופן המדויק ביותר. עורך דין ירון גרוס, בעל ותק של שנים רבות בתחום דיני המשפחה, ירושות וצוואות, ילווה אתכם לאורכו של כל התהליך על מנת שתוכלו למצות את זכויותיכם כיורשים חוקיים ולהנות מכל המגיע לכם. בעזרת כלים מקצועיים ויחסי אנוש מצוינים תגיעו גם אתם אל מחוז חפצכם.

   התנגדות לקיום צוואה

   ישנם לא מעט מצבים שבהם ברור לנו שכאשר אדם שקרוב לנו ילך לעולמו, הוא ישאיר לנו ירושה כזו או אחרת, אך בפועל מחכה לנו הפתעה. לא פעם ההפתעה שלילית ורחוקה מאוד ממה שציפינו, חשבנו או חיכינו לו, ולכן ברור מדוע התנגדות לקיום צוואה זו אפשרות שכדאי לשקול. אם אתם זקוקים לעזרה, רוצים שמישהו ינהל עבורכם את התהליך ויגדיל את הסיכוי שתצאו עם מבוקשכם, עוה"ד ירון גרוס הוא הכתובת הנכונה.

   התנגדות לקיום צוואה – מה הסיכוי שלכם לזכות?

   כאשר אדם חושב לבחור באפשרות כמו התנגדות לקיום צוואה אחד מהדברים הכי חשובים שמשפיעים על החלטותיו זו השאלה האם הוא יזכה בסופו של דבר אחרי כל התהליך. אומנם אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, אך בפועל אנחנו רואים שישנם כמה גורמים שיוכלו להשפיע על העניין: האם ההתנגדות הוגשה בזמן ובצורה המקובלת? האם הנימוקים והטיעונים בהתנגדות מפורטים בצורה משכנעת ונכונה? האם ישנה אסטרטגיה מאחורי הגשת ההתנגדות והאם זו אסטרטגיה טובה? במילים אחרות, אחד מאנשי המפתח שישפיעו על השאלה האם ההתנגדות שלכם תתקבל או לא, הוא עוה"ד שלכם. לכן יש טעם להשקיע ולבחור את עוה"ד הטוב ביותר, כי אם אתם כבר יוצאים למאבק על מה שמגיע לכם, למה שלא תבחרו את איש המקצוע המוביל בתחום?

   מומחה שאפשר להאמין לו

   יצא לכם לשמוע על עורכי דין שעוסקים אומנם בדיני ירושות וצוואות אך לא נתנו שירות מספיק טוב ללקוחותיהם? רוצים להימנע מבחירת עו"ד שבסופו של דבר יאכזב אתכם? אם כך, אנחנו ממליצים לכם להתקשר עוד היום למספר: 077-7995056 ולקבוע פגישה עם עו"ד ירון גרוס. הוא מגיע לטפל בתיק שלכם לא רק עם תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, אלא גם עם שנים רבות של ניסיון בתחום. בנוסף לכך, יש לו אינספור הצלחות עם לקוחות אחרים שכבר פנו אליו בעבר, כך שאין ספק שגם במקרה שלכם הוא יוכל לסייע בצורה מקצועית לכל אורך הדרך. אל תוותרו על מה שנדמה לכם שמגיע לכם והגישו התנגדות לקיום הצוואה עוד היום בעזרת עו"ד מומחה שתוכלו לסמוך עליו.

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין