התנגדות לצוואה

צוואה הינה מסמך משפטי אשר מותיר המצווה לשם חלוקת רכושו אחר לכתו מן העולם

בפרק הראשון לחוק הירושה סעיף 2 נאמר כי היורשים הינם על פי דין היינו : מי שהיה במות המוריש בן זוגו,ילדיו וצאצאיהם,הוריו וצאצאיהם,הורי הוריו וצאצאיהם (קרובי המוריש).

הפרק שלעיל לא יחול במידה והמוריש הותיר צוואה שכן בבסיס חוק הירושה עומד עקרון החופש לצוות ורצונו של הנפטר. משמעותו כי האדם זכאי לצוות מה יעשה ברכושו לאחר הסתלקותו מן העולם.

חוק הירושה מתיר עריכת צוואה במספר דרכים: צוואה הנעשית בכתב יד, בעדים, בפני רשות או בעל-פה.אך יש לעיתים כי הצוואה לא תשקף את רצון המוריש ואין היא כשרה מחמת פגמים שנפלו בה.

אם כך היורשים על פי צוואה , אשר מבקשים ליישם את הוראותיה של הצוואה פונים לרשם לענייני ירושה לשם מתן צו לקיום הצוואה.

מהו צו קיום צוואה

זהו צו אשר נותן הרשם לענייני ירושה והמקנה לצוואה תוקף משפטי מחייב.כאמור את הבקשה לקיומו מבקשים היורשים/או כל המעוניין בכך. בקשה למתן צו קיום צוואה מחייבת את פרסומה בעיתון יומי וברשומות וזאת על מנת לאפשר לכל המעוניין להתנגד לה באמצעות הרשם לענייני ירושה.

אופן הגשת בקשת ההתנגדות לצוואה

הבקשה להתנגדות תוגש בד"כ על ידי היורש (הפוטנציאלי)אשר הצוואה פסחה עליו,ולדעתו לא היה זה רצונו האמיתי של המוריש /על פי חוק ההתנגדות תביא את העניין לפתחו של בית המשפט המוסמך אשר ידון על תקפותה של הצוואה.

המועד להגשת ההתנגדות לקיום צו הירושה הינו 14 ימים מיום פרסום הצו. ובסמכות הרשם להאריך את המועד על פי שיקול דעתו. אף אם המועד המקורי פקע וחלף לו.

על פי תקנה 19 לתקנות הירושה ,על המתנגד להגיש את נימוקיו ולצרף את המסמכים הרלוונטים התומכים והמבססים את בקשתו להתנגדות קיום הצו, כמו כן יש לצרף תצהיר המאומת על ידי עורך דין על כלל העובדות שנטענו.ולשם אגרה ויפוי כח במידה והמתנגד מיוצג על ידי עו"ד.הבקשה להתנגדות תועבר עם הבקשה לצו קיום הירושה לדיון בבית המשפט לענייני משפחה אשר ידון בהתנגדות.

התנגדות לצוואה עילות

העילות עליהן יכול להעלות המתנגד הינן רבות וכוללות פגמים בצוואה,חוסר כשרות משפטית,השפעה בלתי הוגנת על המצווה כגון לחץ,איום,תרמית,אין הצוואה משקפת את רצון עושיה,אחת מהנהנים לקח חלק בעשייתה (פרט למצווה בעל פה) ועוד טענות שבסופן מקווה המתנגד להביא לפסילתה של הצוואה.

נרחיב בעניין העילות:

 • צוואה אשר נערכה שלא בנוכחות עדים מחייבת את כתיבתה כולה בכתב יד המוריש.
 • אחד מהנהנים (יורשים) לקח חלק בעשייתה, היינו די בכך שהוא שימש כעד ,או לקח חלק בכתיבתה די בכך כדי לפוסלה.
 • המוריש אינו בריא מבחינה נפשית (פסול דין) /אין הוא מודע לטיבה וכתב את הצוואה מבלי להבין את משמעותה.
 • לחץ ואיומים אשר שיבשו עליו את דעתו בשל סכנה לחייו על ידי אנשים שאינם מיורשיו או מיורשיו.
 • צוואה אשר נערכה על ידי קטין (מי שטרם מלאו לו 18).
 • לאור זאת ,ובהתקיימות אחת מהעילות או יותר שמנינו לעיל בית המשפט מוסמך להורות על בטלות הצוואה או חלקה. על כן קיימת חשיבות רבה לקבלת יעוץ משפטי בעת התנגדות לצוואה/בקשה לקיומה.
 • חשוב לדעת שבמידה ובית המשפט יכריז על בטלותה של צוואה ולא נמצאה צוואה קודמת לבטלה .עיזבונו של המוריש יחולק על פי חוק הירושה.

מחפשים עורך דין מומחה צוואות?

צלצלו עכשיו לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם עם ירון גרוס ושות' משרד עורכי דין אשר מתמחה בדיני משפחה, צוואות, ירושות ודיני גירושין ונשמח לעמוד לשירותכם. אנו מספקים ליווי משפטי מהמעלה הראשונה ברחבי ישראל ומתגאים בשנים של נסיון בתחום הצוואות לצד שלל הצלחות מרשימות.

התנגדות לצוואה

אין הרבה מצבים מתסכלים בחיים כמו לגלות שאדם הלך לעולמו ובניגוד למה שחשבנו, היינו סבורים או תכננו, בפועל הצוואה שלו שונה ואינה תואמת את צפיותינו. במקרים כאלה ניתן לבחור באופציה של התנגדות לצוואה, שכן מדובר על הליך חוקי ועל הליך שבהחלט יוכל לשנות את פני הדברים – במידה והם מבוססים. זקוקים לעזרה? התקשרו לעוה"ד ירון גרוס עוד היום וקבעו פגישת היכרות ראשונית.

בהגשת התנגדות לצוואה מה הסיכוי שבאמת תקבלו את מבוקשכם?

אין ספק שכאשר אדם חושב לבחור באופציה כמו התנגדות לצוואה אחת מהשאלות החשובות ביותר שמטרידות אותו היא האם יש לו סיכוי להצליח. חשוב להבין שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, שכן בפועל ישנם מספר גורמים שישפיעו על התשובה, כמו לדוגמא:

 • האם צו ההתנגדות הוגש כמקובל
 • האם הוא כולל טענות אמינות ומבוססות שבגינן ישנה דרישה לבטל את הצוואה
 • האם הדבר נעשה בזמן ובצינורות המקובלים

לכן בהחלט ניתן לומר שאחד מהדברים החשובים ביותר שיוכלו להשפיע על המשך התהליך, זו השאלה לאיזה עורך דין אתם פונים. יש כמובן גם השפעה לשאלה איך תוכלו להוכיח את הטענות שלכם, אך בנוסף, עוה"ד צריך להיות מומחה ובעל ניסיון. לכן, אם חשבתם לרגע לפנות לעו"ד שזה עתה התחיל לעבוד בתחום ושחסר לו ניסיון, לא בטוח שזו הבחירה הנכונה ביותר במקרה הזה.

בואו להכיר עו"ד שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות

אתם בטוחים שנעשה לכם עוול? שמישהו השפיע על המנוח ושבגלל זה לא קיבלתם את המצופה? אם כך, זה מספיק. אינכם צריכים להיות עורכי דין בעצמכם או בקיאים בדיני הצוואות, שכן בדיוק בשביל זה אתם פונים לעו"ד מומחה. התקשרו עוד היום למשרדו של עו"ד ירון גרוס למספר: 077-7995056, כי לדחות את הדברים זו לא הדרך הנכונה. יש לוח זמנים שבמסגרתו יש להגיש את צו ההתנגדות ולכן חשוב להתחיל לטפל בעניין עוד היום. כבר כאשר תגיעו למשרדו של עוה"ד גרוס תדעו שבחרתם נכון, כי אחרי כל כך הרבה שנים של ניסיון בתחום, איתו אין ספק שאתם בידיים טובות ומקצועיות.

הגשת התנגדות לצוואה

התנגדות לקיום צוואה – פעמים רבות כאשר אדם היקר לכם הולך לעולמו, אתם מגלים כי הצוואה שהוא השאיר מאחור אינה מטיבה עמכם או אינה יושבת בקו אחד עם מה שנראה שמגיע לכם לפי דין. פעמים רבות מדובר ביורשים שקיבלו פחות ממה שציפו או ממה שהם זכאים לקבל, או לחילופין מדובר במצב בו היורשים מחזיקים בעותק קודם של הצוואה, שמורישה לכם סכומי כסף ורכוש הרבה יותר גדולים. במקרים כאלו ניתן לערוך הליך משפטי בשם התנגדות לקיום צוואה, על מנת להתנגד לקיומה של הצוואה או לחילופין לבטל אותה לאלתר. מדובר בהליך מורכב וממושך, שמצריך תכנון מראש של כל המהלכים שיש לבצע. ניגודי האינטרסים בין היורשים השונים עלולים לסבך את כל המצב ולהפוך אותו למורכב יותר ממה שהוא אמור להיות.

התנגדות לקיום צוואה – טיפים ועצות שימושיות

חוק הירושה מונה מספר סיבות וגורמים שניתן להשתמש בהם על מנת לבטל צוואה או למנוע את קיומה. אחת הסיבות השכיחות ביותר לביטול צוואה היא העובדה כי הנפטר לא ידע להבחין בטיב הצוואה שערך בשל השפעה חיצונית אסורה. פעמים רבות היורש העיקרי השפיע על הנפטר להוריש לו את כל רכושו ואף הביא אותו לעורך הצוואות, נכח בזמן הפגישה וערך את כל הסידורים. במקרים כאלו ניתן להוכיח כי הייתה השפעה בלתי הוגנת או שהזוכה נכח או נטל חלק בעריכת הצוואה ולכן הצוואה אינה קבילה משפטית. כאשר מדובר באנשים מבוגרים שסבלו ממחלות גופניות קשות או ממצבים נפשיים שהיקשו עליהם להבין את המציאות כפי שהיא, ישנה עילה חזקה לאי קיום הצוואה או סעיפים מסוימים ממנה.

לסיכום, ביטול צוואה או התנגדות לקיומה הם הליכים משפטיים מורכבים שדורשים עורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום זה. עו"ד ירון גרוס יכול לסייע ולעזור לכם בעניין, צרו קשר עוד היום לייעוץ והכוונה.

התנגדות לצו קיום צוואה

התנגדות לצו קיום צוואה יש להגיש 14 יום לאחר שפורסם בעתונות כי הזוכה בצוואה מגיש את הבקשה לקיום לרשם לענייני ירושה. כתב התנגדות לצוואה אמור להכיל את כל הסיבות והטענות אשר על בסיסן יש לפסול את הצוואה. ישנן סיבות רבות העלולות להוות את הגורם לביטול הצוואה, כגון עריכת צוואה תחת השפעה בלתי הוגנת או פגמים בעריכת הצוואה – כגון עריכת הצוואה בפני עד יחיד מהווה עילה לביטולה. הליך התנגדות לצו קיום צוואה הינו הליך משפטי מורכב ומסועף, שדורש מחשבה ותכנון לטווח ארוך. מדובר בנושא רגיש שיש בו אלמנטים רגשיים רבים, שעלולים להעיב על שיקול הדעת. מדובר כאן על משחק שחמט ארוך טווח, שבמהלכו יש לקחת בחשבון את כל הסיבות לביטול הצוואה או התנגדות לקיומה.

ניהול תהליך התנגדות לצוואה

ניהול תהליך התנגדות לצוואה הינו הליך משפטי שונה בתכלית מהליכים משפטיים אחרים, היות והעד המרכזי שערך את הצוואה כבר איננו בין החיים, ולכן אינו יכול לשפוך אור חדש על הנושא. פעמים רבות מדובר בהליך מורכב בעל רבדים שונים, היות ולא פשוט להכריע בין רצונו האחרון של הנפטר והחופש שלו לעשות ככל העולה על רוחו בקניינו, לבין טענת המתנגדים שטוענים שהצוואה אינה קבילה משפטית ואינה משקפת את רצונו בחיים. בית המשפט לענייני משפחה הדן במקרים מעין אלו, נמצא פעמים רבות בהתלבטות קשה ובחיפוש אחר האמת והצדק. בשל כך, ניהול נכון ומחושב של הליך זה, תוך תכנון לטווח הארוך ועבודה דייקנית, יכולה להגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה בהליך ההתנגדות לצוואה.

אם נקלעתם למצב בעייתי מעין זה, ואתם זקוקים ליד מכוונת או לעורך דין מומחה שייעץ לכם כיצד לפעול בחוכמה ובשיקול דעת, אל תהססו לפנות עוד היום לעורך דין ירון גרוס.

התנגדות לקיום צוואה

ישנם לא מעט מצבים שבהם ברור לנו שכאשר אדם שקרוב לנו ילך לעולמו, הוא ישאיר לנו ירושה כזו או אחרת, אך בפועל מחכה לנו הפתעה. לא פעם ההפתעה שלילית ורחוקה מאוד ממה שציפינו, חשבנו או חיכינו לו, ולכן ברור מדוע התנגדות לקיום צוואה זו אפשרות שכדאי לשקול. אם אתם זקוקים לעזרה, רוצים שמישהו ינהל עבורכם את התהליך ויגדיל את הסיכוי שתצאו עם מבוקשכם, עוה"ד ירון גרוס הוא הכתובת הנכונה.

התנגדות לקיום צוואה – מה הסיכוי שלכם לזכות?

כאשר אדם חושב לבחור באפשרות כמו התנגדות לקיום צוואה אחד מהדברים הכי חשובים שמשפיעים על החלטותיו זו השאלה האם הוא יזכה בסופו של דבר אחרי כל התהליך. אומנם אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, אך בפועל אנחנו רואים שישנם כמה גורמים שיוכלו להשפיע על העניין:

 • האם ההתנגדות הוגשה בזמן ובצורה המקובלת
 • האם הנימוקים והטיעונים בהתנגדות מפורטים בצורה משכנעת ונכונה
 • האם ישנה אסטרטגיה מאחורי הגשת ההתנגדות והאם זו אסטרטגיה טובה

במילים אחרות, אחד מאנשי המפתח שישפיעו על השאלה האם ההתנגדות שלכם תתקבל או לא, הוא עוה"ד שלכם. לכן יש טעם להשקיע ולבחור את עוה"ד הטוב ביותר, כי אם אתם כבר יוצאים למאבק על מה שמגיע לכם, למה שלא תבחרו את איש המקצוע המוביל בתחום?

מומחה שאפשר להאמין לו

יצא לכם לשמוע על עורכי דין שעוסקים אומנם בדיני ירושות וצוואות אך לא נתנו שירות מספיק טוב ללקוחותיהם? רוצים להימנע מבחירת עו"ד שבסופו של דבר יאכזב אתכם? אם כך, אנחנו ממליצים לכם להתקשר עוד היום למספר: 077-7995056 ולקבוע פגישה עם עו"ד ירון גרוס. הוא מגיע לטפל בתיק שלכם לא רק עם תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, אלא גם עם שנים רבות של ניסיון בתחום. בנוסף לכך, יש לו אינספור הצלחות עם לקוחות אחרים שכבר פנו אליו בעבר, כך שאין ספק שגם במקרה שלכם הוא יוכל לסייע בצורה מקצועית לכל אורך הדרך. אל תוותרו על מה שנדמה לכם שמגיע לכם והגישו התנגדות לקיום הצוואה עוד היום בעזרת עו"ד מומחה שתוכלו לסמוך עליו.

התנגדות לצו קיום צוואה סיבות

במדינת ישראל, כדי שהיורשים יוכלו לפעול בהתאם לצוואה ולחלק ביניהם את העיזבון, הם צריכים להוציא צו קיום צוואה. מה שלא כולם יודעים, זה שקיימת גם האפשרות להגשת התנגדות לצו קיום צוואה ובהחלט כדאי לשקול את האופציה הזאת במקרים שיש לכך סיבה. זקוקים לעזרה? חושבים שהצוואה אינה כפי שציפיתם וכפי שמגיע לכם? התקשרו כבר עכשיו למשרדו של עוה"ד ירון גרוס והגישו התנגדות לצו קיום הצוואה.

מהן הסיבות שבגינן התנגדות לצו קיום צוואה זו אפשרות שכדאי לשקול?

לא הכול בחיים שלנו שחור ולבן, שכן יש לא פעם סיטואציות שונות ואף יחסים מורכבים בין אנשים. בפועל אנחנו רואים שישנן לא מעט סיבות שבגינן אנשים מגישים התנגדות לצו קיום צוואה, כמו לדוגמא:

 • ישנו חשד שמישהו השפיע על המנוח בעת כתיבת הצוואה
 • ישנה תחושה של קיפוח
 • המציאות, כפי שהיא הייתה לפני פטירתו של האדם, אינה משתקפת כמצופה בצוואה

למען האמת, בפועל זה לא משנה מדוע אתם רוצים להגיש התנגדות לצו קיום הצוואה. מה שבטוח זה שאין לכם הרבה מאוד זמן שעומד לרשותכם, ובנוסף, עליכם להגיש את ההתנגדות כמקובל. חשוב להבין שיש חוקים ברורים בנושא הזה וכדי שלא תפספסו את ההזדמנות שלכם, ועל מנת להגדיל את הסיכוי שלכם לנצח, רצוי שתפנו כבר עכשיו לעו"ד שיוכל לסייע לכם.

עוה"ד המומלץ עבורכם

אין ויכוח על כך שאם תעשו חיפוש מהיר, תגלו שיש הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בדיני ירושות, צוואות וכדומה. עם זאת, לא כולם יוכלו לקבל אתכם במהירות, להקשיב למקרה שלכם וגם להציע לכם שירות מקצועי לכל אורך הדרך. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם בוחרים במי שבאמת ילחם את המלחמה שלכם, הכתובת הנכונה היא משרדו של עוה"ד ירון גרוס. יש לו ניסיון רב שנים בתחום, הוא בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן ומשרדו מוכר כמקום אמין ורציני. התקשרו עוד היום למספר: 077-7995056 לצורך קביעת פגישה, כי אם אתם מרגישים שהצוואה לא צודקת ומגיע לכם משהו אחר, למה שלא תילחמו על כך?

בקשת התנגדות לצו ירושה

לצפות לקבל ירושה מאדם שנפטר, כי אתם בטוחים שהיא מגיעה לכם, ובסופו של דבר לגלות שלא כך הדברים זה עלול להיות מקומם ואף להוביל לעוגמת נפש נוראית. לכן כדאי לדעת שיש אפשרות להגיש התנגדות לצו ירושה, מה שיוביל לא פעם לשינוי המצב ולחלוקה אחרת של העיזבון. אומנם צריכות להיות לכך עילות מתאימות ויש להביא הוכחות לדברים, אך לא פעם התנגדות כזו זוכה לאישור בבית המשפט ולכן יש טעם לחשוב על האפשרות הזאת בחיוב. זקוקים לעזרה? עו"ד ירון גרוס ממתין לכם עם כל התשובות ועם עצות משפטיות מקצועיות.

מדוע התנגדות לצו ירושה מגישים בעזרת עו"ד?

אין זה משנה מה הקרבה שלכם לנפטר או מה העילה שבגינה אתם רוצים להתנגד לצו הירושה. מה שבטוח זה שעל מנת שההתנגדות שלכם תזכה להתייחסות הנאותה וכדי שיבחנו אותה בצורה רצינית, יש להגיש אותה כמקובל. לכן צריך לפנות לעורך דין שיוכל לעזור לכם בעניין של התנגדות לצו ירושה, ויש לכך כמה סיבות טובות:

 • עוה"ד מכיר את התחום לעומקו
 • עוה"ד מכיר את החוקים
 • עוה"ד מכיר את הנהלים ויודע כיצד להגיש בקשות התנגדות כאלה כבמקובל

בנוסף לכך, רצוי להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתחום הזה כבר בתחילת הדרך, פשוט כדי להבין האם יש לכם סיכוי לקבל את מבוקשכם. אין כל טעם להגיש התנגדות כזו או אחרת לצו ירושה אם ברור מראש שאין לכם עילה ושאין לכם איך להוכיח את טענתכם.

משרדו של עו"ד ירון גרוס – מקום טוב לקבל בו עצה ושירות

זה לא משנה באיזה שלב אתם נמצאים בתהליך ההתמודדות עם הירושה של האדם שנפטר. מה שבטוח זה שאתם זקוקים לעזרה. העזרה יכולה להגיע בדמות עצה משפטית, סיוע או טיפול בתהליך הגשת ההתנגדות עצמה. כך או כך, במשרדו של עו"ד ירון גרוס תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות ומקצועיות. הוא זמין עבורכם בכל עת במספר: 077-7995056, כך שאתם יכולים להתקשר עוד היום לצורך קביעת פגישה ראשונית. קחו בחשבון שכאשר מדברים על צווי ירושה יש כאן גם פקטור חשוב של זמן ולכן לא כדאי לדחות את הטיפול בדברים ואת פגישת עם עוה"ד הנבחר.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה