זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איך מבצעים התנגדות לצוואה?

  צוואה היא למעשה מה שאמור להיות הכרעה ברורה בכל מה שנוגע למה שמי שהולך לעולמו משאיר אחריו. לאן ילכו החסכונות שלו? מי יקבל את הנכסים שלו? איך הכול יתחלק בין היורשים הפוטנציאליים או כל אחד אחר שהוא רוצה להשאיר לו מנכסיו וממונו? צוואה חוסכת לא פעם סכסוכים ומריבות בין היורשים, כי היא אמורה להיות ברורה ולא להשאיר מקום לטענות ודרישות. אבל מה קורה אם מישהו לא מוכן לקבל את הצוואה כמו שהיא? האם יש בכלל מקום להתנגד לה? האם אפשר לעשות משהו עם צוואה שכבר נכתבה? מסתבר שכן. זה נקרא "התנגדות לצוואה" ועורך דין מומחה בתחום יוכל לסייע.

  התנגדות לצוואה – מקרים לדוגמא

  אז מתי התנגדות לצוואה היא בכלל רלוונטית? דוגמא אחת לכך היא אם ילדיו של המנוח מקבלים את הצוואה שלו ומגלים שלמרות שהם חשבו שיקבלו את כל נכסיו או את רובם, הוא השאיר אותם לבת זוגו או את חלקם הגדול. הם עשויים לטעון שהוא כתב את הצוואה תחת לחץ והיא לא קבילה. כך גם אם אחד הילדים לא מקבל כלום והוא רוצה להוכיח שהיחסים שלו עם המוריש היו טובים ולא הגיוני שהוא נושל מהירושה. כך גם אם החלוקה לא שווה בצורה קיצונית וכך בכל מצב אחר בו מישהו לא מוכן לקבל את הצוואה כמו שהיא, וגם יש לו איזה שהוא סיכוי לזכות במשהו.

  אז למי פונים?

  אם אתם רוצים להגיש התנגדות לצוואה כלשהיא או אם אתם בצד השני, זה שקיבל יותר מאחרים ורוצה להגן על מה שהוא קיבל, אתם צריכים עורך דין מקצועי הילווה אתכם. הוא זה שיסייע לכם להוכיח את מה שאתם רוצים להוכיח והוא זה שיגן עליכם בבית משפט וישמור על האינטרסים שלכם.

  הוא צריך להיות מקצועי וצריך להיות עם "קבלות" מה שאומר שיש לו לקוחות עבר מרוצים שהוא סייע להם. כזה הוא עורך דין ירון גרוס שיכול לעזור לכם לקבל את מה שאתם רוצים, עורך דין בעל ניסיון רב ששינה לטובה את חייהם של רבים מלקוחותיו.

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין