גירושין ברבנות

תמו כל ההליכים המשפטיים בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני והגיעה העת ליתן את הגט המיוחל. גירושין (כמו גן נישואין) של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני או הרבנות, לצורך העניין.

הליך גירושין ברבנות

הליך הגירושין כולל אישור הסכם גירושין או הבעת הרצון המפורש להתגרש, שהרי לא מגרשים ללא רצון ולאחר שבית הדין משתכנע כי מתן הגט הוא אמיתי ולא מעושה. לאחר שנוכח בית הדין כי הצדדים מעוניינים להתגרש זה מזו, הוא עורך הליך שנקרא בירור שמות.

גירושין ברבנות- בירור שמות

הליך זה הוא הכרחי כדי לוודא שהגט שניתן הוא גט מדויק בין אנשים ששמותיהם וכינוייהם מוגדרים לפרטי פרטים בגט עצמו. כמו כן נערך בירור שמות לגבי הורי המתגרשים וכינוייהם, וזאת כדי למנוע שגיאת שם שעלולה לפסול את הגט. לאחר מכן קונה הבעל קסת דיו וקלף ומעביר אותם לידי סופר הגיטין כדי שיכתוב את הגט. הכתיבה נעשית ע"י סופר עפ"י ההלכה והמסורת, האותיות הן אותן אותיות והכתב הוא אותו כתב כמו בספרי התורה.

משתמה הכתיבה (שאורכת זמן ממושך) הצדדים נכנסים שוב לאולם בית הדין, האישה פורשת כפיה והבעל מניח את הגט בידיה האישה אוספת את הגט אליה וצועדת עמו כאשר הבעל אומר לה כי היא מגורשת ומותרת לכל אדם.

זהו הליך הגירושין ברבנות.

הפירמה שלנו, משרד עורך הדין ירון גרוס, מעניקה את כל השירותים הקשורים בהליך גירושין ברבנות באורח יסודי ומקיף. פנו היום לשיחת ייעוץ ראשונית עם עורך דין מומחה דיני משפחה.