זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  גירושין ברבנות

  תמו כל ההליכים המשפטיים בבית משפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני והגיעה העת ליתן את הגט המיוחל. גירושין (כמו גן נישואין) של יהודים בישראל אזרחי המדינה או תושביה יהיו בסמכותו הייחודית של בית הדין הרבני או הרבנות, לצורך העניין.

  הליך גירושין ברבנות

  הליך הגירושין כולל אישור הסכם גירושין או הבעת הרצון המפורש להתגרש, שהרי לא מגרשים ללא רצון ולאחר שבית הדין משתכנע כי מתן הגט הוא אמיתי ולא מעושה. לאחר שנוכח בית הדין כי הצדדים מעוניינים להתגרש זה מזו, הוא עורך הליך שנקרא בירור שמות.

  גירושין ברבנות – בירור שמות

  הליך זה הוא הכרחי כדי לוודא שהגט שניתן הוא גט מדויק בין אנשים ששמותיהם וכינוייהם מוגדרים לפרטי פרטים בגט עצמו. כמו כן נערך בירור שמות לגבי הורי המתגרשים וכינוייהם, וזאת כדי למנוע שגיאת שם שעלולה לפסול את הגט. לאחר מכן קונה הבעל קסת דיו וקלף ומעביר אותם לידי סופר הגיטין כדי שיכתוב את הגט. הכתיבה נעשית ע"י סופר עפ"י ההלכה והמסורת, האותיות הן אותן אותיות והכתב הוא אותו כתב כמו בספרי התורה.

  משתמה הכתיבה (שאורכת זמן ממושך) הצדדים נכנסים שוב לאולם בית הדין, האישה פורשת כפיה והבעל מניח את הגט בידיה האישה אוספת את הגט אליה וצועדת עמו כאשר הבעל אומר לה כי היא מגורשת ומותרת לכל אדם.

  זהו הליך הגירושין ברבנות.

  הפירמה שלנו, משרד עורך הדין ירון גרוס, מעניקה את כל השירותים הקשורים בהליך גירושין ברבנות באורח יסודי ומקיף. פנו היום לשיחת ייעוץ ראשונית עם עורך דין מומחה דיני משפחה.

  עוד בנושא

  תביעת משמורת

  להמשך קריאה

  משמורת אב

  להמשך קריאה

  טובת הילד

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין