זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  ביטוח לאומי מזונות

  אם על פי חוק מגיע לכם דמי מזונות – אתם יכולים יכולים להשתמש בכליו של הביטוח הלאומי על מנת לדאוג לקבלת כספכם. למידע נוסף – אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון: 077-7995056

  חוק המזונות נוצר כדי להגן על נשים וילדים אשר נפסק בעבורם פסק דין לתשלום מזונות ואינם מקבלים את התשלום מן החייב. המוסד לביטוח לאומי עומד כמתווך בין השניים ומשלם לזוכה במזונות בו בזמן שהוא מנצל את כליו כדי לגבות מן החייב את הסכום שהוא חייב.

  מי זכאי למזונות מהביטוח הלאומי?

  אישה או ילד תושבי המדינה המחזיקים בידם פסק דין בעל תוקף משפטי המורה על תשלום מזונות ילדים או מזונות אישה והחייב לא עומד בביצועו. זכאים להגיש תביעה לקבלת תשלום המזונות מביטוח הלאומי (הבטחת תשלום) ובלבד שהחייב היה תושב ישראל בעת מתן פסק הדין, או שהיה תושב ישראל לפחות שנתיים מתוך 48 חודשים שקדמו למתן פסק הדין.

  היכן להגיש את התביעה ואיזה מסמכים לצרף

  את התביעה ניתן להגיש במוסד לביטוח לאומי בעיר מגורי התובע ולצרף צילום ת.ז. , פסק הדין, אישה עובדת תצרף תלושי משכרת משלושת החודשים האחרונים ואם אינה עובדת ויש לה הכנסות ממקורות שונים עליה לצרף אישורים ומסמכים להכנסות אלה.

  קריטריונים לזכאות

  מאחר והביטוח משלם אבטחת הכנסה והסכומים נקבעים על פי תקנון ותעריף. לכן אם משכורתה של האישה תהא מעל התעריף הנקבע בתקנון, היינו הסכום אותו היא משתכרת גבוה מהסכום שנקבע לה בתקנון יופסקו התשלומים. כמו כן אישה שפנתה להוצאה לפועל ופתחה, חידשה, את התביעה כנגד החייב גם במקרה זה יופסקו תשלומי המזונות.

  ביטוח הלאומי משווה בין הסכום שנקבע בפסק הדין לבין הסכום הקבוע בתקנות ומעביר לזכאים את הסכום הנמוך בין השניים.

  קטין שאינו בחזקת אימו יתבע באמצעות האפוטרופוס, אישור על סגירת תיק הוצל"פ אם נפתח כזה

  דמי מזונות ישולמו מיום הגשת התביעה, על בקשה לתשלום רטרואקטיבי  לעמוד בבדיקה  וברור מעמיק, בהתאם לתקנות הזכאות.

  ביטוח לאומי אינו משלם את מזונותיו של חייל היינו בהגיע הילד לגיל 18 יפסקו מזונותיו דרך הביטוח לאומי.

  במידה והילד יצא מחזקתה של האם יופסקו המזונות.

  הביטוח הלאומי יפנה לחייב ויפעל לגבות את חובו אף בהליך של פניה להוצל"פ .אם נגבה סך החוב מן החייב יושב  ההפרש לזכאים והחייב יהא מחויב לביטוח לאומי את כל הסכום אשר נקבע בפסק הדין. מחובת הלשכה לביטוח לאומי ליידע את החייב בדבר תשלומיו לזכאים.

   אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום, נציג מקצועי יטפל בפנייתכם ויעניק לכם

  את התשובות לכל השאלות: 077-7995056

  עוד בנושא

  עורך דין נחלות במושבים

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין צוואות בחיפה?

  להמשך קריאה

  מהו תפקידו של עורך דין לענייני ירושה בחיפה?

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין