ביטוח לאומי מזונות

אם על פי חוק מגיע לכם דמי מזונות- אתם יכולים יכולים להשתמש בכליו של הביטוח הלאומי על מנת לדאוג לקבלת כספכם. למידע נוסף – אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום בטלפון: 077-7995056

חוק המזונות נוצר כדי להגן על נשים וילדים אשר נפסק בעבורם פסק דין לתשלום מזונות ואינם מקבלים את התשלום מן החייב. המוסד לביטוח לאומי עומד כמתווך בין השניים ומשלם לזוכה במזונות בו בזמן שהוא מנצל את כליו כדי לגבות מן החייב את הסכום שהוא חייב.

מי זכאי למזונות מהביטוח הלאומי.

אישה או ילד תושבי המדינה המחזיקים בידם פסק דין בעל תוקף משפטי המורה על תשלום מזונות ילדים או מזונות אישה והחייב לא עומד בביצועו. זכאים להגיש תביעה לקבלת תשלום המזונות מביטוח הלאומי (הבטחת תשלום) ובלבד שהחייב היה תושב ישראל בעת מתן פסק הדין, או שהיה תושב ישראל לפחות שנתיים מתוך 48 חודשים שקדמו למתן פסק הדין.

היכן להגיש את התביעה ואיזה מסמכים לצרף

את התביעה ניתן להגיש במוסד לביטוח לאומי בעיר מגורי התובע ולצרף צילום ת.ז. , פסק הדין, אישה עובדת תצרף תלושי משכרת משלושת החודשים האחרונים ואם אינה עובדת ויש לה הכנסות ממקורות שונים עליה לצרף אישורים ומסמכים להכנסות אלה.

קריטריונים לזכאות

מאחר והביטוח משלם אבטחת הכנסה והסכומים נקבעים על פי תקנון ותעריף. לכן אם משכורתה של האישה תהא מעל התעריף הנקבע בתקנון, היינו הסכום אותו היא משתכרת גבוה מהסכום שנקבע לה בתקנון יופסקו התשלומים. כמו כן אישה שפנתה להוצאה לפועל ופתחה, חידשה, את התביעה כנגד החייב גם במקרה זה יופסקו תשלומי המזונות.

ביטוח הלאומי משווה בין הסכום שנקבע בפסק הדין לבין הסכום הקבוע בתקנות ומעביר לזכאים את הסכום הנמוך בין השניים.

קטין שאינו בחזקת אימו יתבע באמצעות האפוטרופוס, אישור על סגירת תיק הוצל"פ אם נפתח כזה

דמי מזונות ישולמו מיום הגשת התביעה, על בקשה לתשלום רטרואקטיבי  לעמוד בבדיקה  וברור מעמיק, בהתאם לתקנות הזכאות.

ביטוח לאומי אינו משלם את מזונותיו של חייל היינו בהגיע הילד לגיל 18 יפסקו מזונותיו דרך הביטוח לאומי.

במידה והילד יצא מחזקתה של האם יופסקו המזונות.

הביטוח הלאומי יפנה לחייב ויפעל לגבות את חובו אף בהליך של פניה להוצל"פ .אם נגבה סך החוב מן החייב יושב  ההפרש לזכאים והחייב יהא מחויב לביטוח לאומי את כל הסכום אשר נקבע בפסק הדין. מחובת הלשכה לביטוח לאומי ליידע את החייב בדבר תשלומיו לזכאים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום, נציג מקצועי יטפל בפנייתכם ויעניק לכם את התשובות לכל השאלות: 077-7995056

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה