זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איך עו"ד יכול למנוע מחלוקת בענייני ירושה

  אחד הנושאים שיכולים להיות טעונים בתוך המשפחה הוא ירושה. הטיפול בנושא הירושה ע"י בני משפחתו של המנוח, לרוב אחד ההורים האהובים, נעשה בתקופה שאינה פשוטה לאף אחד מבני המשפחה. לכן, כאשר הנושא הופך רלוונטי מומלץ ליורשים לפנות אל עורך דין לענייני ירושה בחיפה שיוביל וילווה את תהליך חלוקת הירושה. החלוקה יכולה להתבצע בהתאם לצוואה שהותיר המנוח או בהתאם לחוק הירושה אם לא הותיר צוואה. בכל אחד מן המקרים עלולות לצוץ מחלוקות בין היורשים או התנגדויות. עורך דין המומחה בתחום הוא הכתובת לפנות אליה בכל נושא שעולה בעניין.

  למנוע מחלוקות בעזרת עורך דין לענייני ירושה בחיפה

  כדי להקטין למינימום את הסיכוי לכך שנושא הירושה יעורר מחלוקות וריבים בין אחים, מומלץ להורה להותיר אחריו צוואה. לא כדאי לחכות לישורת האחרונה של החיים, כאשר אדם אינו נמצא בצלילות מלאה כך שיוכל לשקול היטב את אופן חלוקת הרכוש. מומלץ לפנות אל עורך דין לענייני ירושה בחיפה בשלב מוקדם יותר כאשר שליטתו של אדם בחייו היא מלאה. בעזרת עורך הדין ניתן יהיה לערוך צוואה ברורה ומנוסחת היטב תוך לקיחת כל הגורמים בחשבון. אחת האפשרויות היא עריכת צוואה הדדית בו מוריש כל אחד מבני הזוג את כל הרכוש לבן או בת הזוג שעדיין בחיים. עריכת הצוואה בליווי עורך דין חשובה גם לכך שלא יפלו פגמים טכניים בצוואה ושהיא תהיה קבילה מבחינה משפטית. לעיתים יש צורך כי עורך הדין יילחם עבורכם בבית המשפט, זאת על מנת לשמור על זכויותיכם.

  איך ניתן לממש צוואה או ירושה?

  כדי לממש את הצוואה יש להגיש בקשה לקיום צוואה לרשם הירושות והצוואות. כאשר מוגשת הבקשה מפרסם הרשם את העניין בערוצי תקשורת כמו עיתונים, זאת במטרה לאפשר ליורש כזה או אחר להביע התנגדות לכך. יש לו שבועיים לעשות זאת. כך גם במקרה בו אין צוואה ומוגשת בקשה לקיום צו ירושה: חלוקת הרכוש בהתאם לחוק הירושה. התנגדויות אלה מומלץ להגיש באמצעות או לפחות בליווי עורך דין לענייני ירושה בחיפה או בהתאם לאזור המגורים אשר יוודא שההתנגדות מנוסחת היטב, שמועלים בה טיעונים משכנעים להתנגדות ואף מצורפים מסמכים רלוונטיים המוכיחים שישנה בעייתיות בדברים, למשל מסמך המוכיח את בריאותו הלקויה של המצווה בעת עריכת הצוואה יכולה להביא לקבלת ההתנגדות.

  עו"ד ירון גרוס הוא מומחה לענייני ירושות וצוואות כמו גם ענייני משפחה אחרים. הוא מלווה את לקוחותיו במקצועיות ורגישות בתקופה לא פשוטה בחייהם. מוזמנים ליצור קשר

  עוד בנושא

  איך למצוא עורך דין מומלץ עבור גירושין?

  להמשך קריאה

  השפעת בחירה נכונה של עורך דין עבור גירושין

  להמשך קריאה

  בחירת עו"ד דיני משפחה

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין