זקוקים לסיוע משפטי באחד מהתחומים שלנו?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

  איך מערערים על צוואה?

  פנייה אל עורך דין צוואות בחיפה למטרת מימוש ירושה או התנגדות לירושה אפשרית על ידי כל אחד מהיורשים. על כל ההתנהלות סביב הצוואה להיות מסודרת ותואמת את דרישות החוק. פנייה מוקדמת שלכם אל עורך דין חיונית להגנה על הזכויות שלכם מול שאר היורשים ומול המתנגדים. עורך דין ירון גרוס מתמחה בניהול צוואות וירושות עם דגש על מקרים שמלווים בסכסוכים משפחתיים או כאלו שדורשים הגשת התנגדות לצוואה. עו"ד ירון גרוס ידוע בשירות מקצועי, אמפתי, אדיב, זמין, נחוש ומסור.

  הגשת ערעור על צוות מתחילה בפנייה אל עורך דין צוואות בחיפה במטרה לבחון את אפשרויות הפעולה וסיכויי ההצלחה. כדאי להגיע אל עורך הדין עם מסמכים שמוכיחים את הטענות שלכם. ערעור מוגש בהתאם לטווח הזמנים שקבוע בחוק במטרה לעצור את מתן צו מימוש הירושה. החוק מאפשר מימוש צוואה רק לאחר השלמת ההליך במלואו בקבלת צו קיום צוואה. אין אפשרות לממש את הצוואה ללא הצו.

  רשימת עילות להתנגדות לצו קיום צוואה

  1. פגם בצוואה
  2. פגם מהותי בצוואה שמהווה עילה לפסילה
  3. העדר כשירות של המנוח במועד עריכת הצוואה
  4. השפעה לא הוגנת על המנוח
  5. מעורבות לא תקינה של אחד היורשים בעריכת הצוואה
  6. זיוף חתימה

  בית המשפט עשוי לאשר את בקשת ההתנגדות במקרים בהם יש בצוואה טעות בתאריך, בהצהרת העדים, בניסוח. צוואות נפסלות במצבים בהם מוכח זיוף של חתימה. אם יש ביכולתכם להוכיח אי כשירות של המנוח במעמד בחתימה על הצוואה – יש לכם עילה לביטול הצוואה. על מנת להוכיח אי כשירות יש לצרף חוות דעת רפואית שתומכת בטענה. עורך דין צוואות בחיפה עם ניסיון יידע להנחות אתכם כיצד להוכיח השפעה בלתי הוגנה על המנוח או מעורבות לא הוגנת של אחד היורשים בעריכת הצוואה. זיוף חתימה על צוואה אפשר להוכיח באמצעות חוות דעת גרפולוגית.

  פנייה אל עורך דין צוואות בחיפה חיונית גם בעבור מימוש צוואה וגם במקרים בהם נדרשת הגשת התנגדות. עורך דין ירון גרוס פועל יחד אתכם במטרה לממש את רצון המנוח, חייגו עכשיו להתייעצות ובחינת אפשרויות פעולה.

  עוד בנושא

  צוואות הדדיות

  להמשך קריאה

  התנגדויות לצוואה

  להמשך קריאה

  התנגדות לצו ירושה

  להמשך קריאה

  צפו בתהליך אצל

  עורך דין ירון גרוס

  מקיימים פגישה עם עורך הדין ירון גרוס

  מתחילים בהליך משפטי

  סיום תהליך משפטי

  מחפשים עו"ד מקצועי? ירון גרוס!

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

   יש לכם שאלה?

   אצל עורך דין ירון גרוס תמצאו את התשובה

   מה היא הגדרת רכוש משותף?

   כל זכות שניתנת להגדרה באופן כלכלי, רכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים של בני הזוג לרבות,דירה, חסכונות,קופות גמל,ביטוחים, קרנות פנסיה, רכבים וכדומה. לגבי זוג שנישא לאחר החלת חוק יחסי ממון לא יבואו בחלוקת הרכוש, רכוש שצבר מי מבני הזוג טרם נישואיו, או מתנות וירושות שנתקבלו בתקופת הנישואין.

   מה קורה אם הוא הצליח ו"רוקן את חשבון הבנק"?

   במקרים כאלה בית המשפט בהתנהגות בן הזוג כסיכול זכויותיו של בן הזוג. ובחלוקת איזון משאבים יראו את הכסף שהוברח כאילו הוא שייך לבן הזוג שזכותו נשללה.

   למי הסמכות לדון בחלוקת רכוש?

   הן לבית המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני הסמכות לדון בסוגית הרכוש. לבית המשפט לענייני משפחה ניתן להגיש תביעה עצמאית בענייני הרכוש בהנחה שלא הוגשה קודם תביעה לגירושין לבית הדין הרבני ונכרכה בה תביעה כנה לדון בסוגית הרכוש.

   מה קורה אם לאחר הגירושין הבעל / אישה מקבלים פיצויים, האם מגיע לבן הזוג השני חלק בהם?

   אין בעובדה זו בכדי לשלול את זכאותו של בן הזוג למחצית הרכוש.אך על מנת שבן הזוג לא יבריח נכסים בן הזוג שהנכסים אינם על שמו חייב להגיש בקשה לסעדים זמניים על מנת להבטיח את זכותו בהם וכאמור לשם מניעת הברחתם.

   מה קורה עם חלוקת הרכוש במקרה של בגידה?

   סעיף 8 לחוק יחסי ממון בין בני זוג מסמיך את בית המשפט לקבוע חלוקת רכוש לא שוויונית מטעמי צדק, היינו רשאי הוא על פי בקשת בן הזוג לקבוע שהרכוש לא יתחלק מחצה במחצה אלא על פי יחס אחר שיקבע . עם זאת נקבע בפסיקה כי בעניין חלוקת הרכוש לא תהא השפעה בשל בגידה על חלוקת הרכוש.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין