עורך דין לענייני משפחה בחיפה

עורך דין לענייני משפחה בחיפה כוללים מגוון רחב של נושאים הקשורים לחיי המשפחה של הזוג, ביניהם ענייני גירושין ומשמורת על ילדים. בית המשפט לענייני משפחה דן בנושאים אלו, אך גם בית הדין הרבני בעל סמכות מקבילה בתחום, ובפרט יש לו סמכות בלעדית לדון בענייני הגט עצמו. נושאים רבים קבועים בחוק תחת דיני משפחה, לדוגמה: חלוקת רכוש, מזונות, הסדרי ראייה, תביעת אבהות וכדומה. נושאים אלו הינם נושאים מורכבים היות והם מכילים אספקטים רגשיים שמעיבים על שיקול הדעת של הצדדים. בנוסף, לעומת ענייני משפט עסקיים הקשורים בהפרת חוזים והסכמי ממון, תחום דיני המשפחה הרבה פחות מדויק וברור, ולכן כל ההתנהלות בו היא שונה לחלוטין.

דיני משפחה בחיפה – על נישואים בישראל חל הדין הדתי, כאשר בני זוג יהודים נדונים על פי הדין היהודי – בעוד בני זוג נוצרים הנישאים בארץ נדונים על פי הכנסייה אליה הם משתייכים והמוסלמים נדונים על פי חוקי השריעה. לכן, דיני משפחה בארץ שונים במהותם מענפי המשפט האחרים וערכאת השיפוט נקבעת לפי ההשתייכות הדתית. עם זאת ישנה גם חקיקה אזרחית ולכן בית המשפט לענייני משפחה מהווה גם ערכאה שיפוטית בתחום דיני משפחה. עורך דין דיני משפחה בחיפה עוסק במגוון תחומים כמו גירושים של בני זוג, משמורת על ילדים, הסכמי ממון, ירושה, מזונות אישה ומזונות ילדים, אפוטרופסות ועוד. חשוב לבחור עורך דין מנוסה בתחום דיני משפחה על מנת לקבל ייעוץ וייצוג משפטי הולם.

מספר נקודות חשובות לגבי דיני משפחה בחיפה

כאמור, בניגוד לנושאים אחרים הנידונים בבתי המשפט, דיני משפחה נחשבים לתחום מורכב ואינו ברור ומדויק. היות ומדובר בנושאים רגשיים שמלווים לא פעם בהתפרצויות של אמוציות ומשברים קשים, שמשפיעים על קבלת החלטות מוטעית ולא הגיונית. שיקולים כלכליים ורציונליים נדחקים פעמים רבות הצידה, לטובת רגשות קשים השוררים בין הצדדים וסכסוכים פנימיים שמקשים עליהם להחליט בצורה לוגית. פעמים רבות סכסוכים בדיני משפחה מובילים לתחום הפלילי, בעקבות אלימות בין בני משפחה, הונאה וזיוף אפשריים. על מנת לגבור על הצד הרגשי בסכסוך ולפעול לפי לוגיקה והגיון, יש צורך בעורך דין בעל הבנה עמוקה בנושא עם יכולות בין אישיות גבוהות במיוחד. הצורך לגשר בין הצדדים בתוך כותלי בית המשפט, או מחוץ להם תלוי אך ורק ביכולות המקצועיות של עורך הדין הנבחר.

עורך דין ירון גרוס מומחה בדיני משפחה הכוללים ענייני גירושין, ידועים בציבור, צוואות וירושות, נישואין אזרחיים, אימוץ ילדים, קטינים ונוער וענייני יהדות. בכל שאלה או בקשה או ייעוץ, אל תהססו ליצור קשר.

ליווי משפטי מקצועי

תחום דיני משפחה הוא תחום נרחב ומגוון ויש בו סוגיות משפטיות רבות ומורכבות. בכל מקרה של סכסוך משפחתי חשוב לקבל ייעוץ מעורך דין דיני משפחה ויש לדעת כי במקרים מסוימים הסכסוך עלול להיגרר לאורך שנים בין ערכאות שיפוטיות שונות, בין היתר בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. ייעוץ משפטי יכול לסייע ללקוח להתמקד בנושאים החשובים ולהגיע להסדר מספק במתינות וללא מאבקים משפטיים ארוכים ומתישים. עורך הדין ינסה לגשר בין בני זוג מסוכסכים ולהגיע להסכם גירושין המשקף את האינטרסים של שני בני הזוג תוך התייחסות לנושאים המורכבים והרגישים

כמו הורה משמורן, חלוקת רכוש, מזונות ילדים, הסדרי ראיה ועוד. כמו כן, עורך הדין המתמחה בדיני משפחה עוסק גם בירושות וצוואות, תחום מורכב ונרחב בפני עצמו.

עורך דין דיני משפחה בחיפה המתמחה בתחום מורכב זה מסייע ללקוחותיו בשעתם הקשה ותומך בהם רגשית, תוך הענקת ייעוץ משפטי ברמה גבוהה במטרה לקבוע אסטרטגיה, להגן על האינטרסים של הלקוח ולהשיג את המיטב עבורם.

עורך דין לענייני משפחה בחיפה

גם אם נדמה לכם ששנים של זוגיות פורה ונפלאה יימשכו לנצח, לצערנו רבים מכם עלולים לגלות שטעו. אחוז הגירושין בישראל הולך ועולה, ויחד איתו גם עבודתו של עורך דין לענייני משפחה בחיפה ובכלל – בכל הארץ. בהפתעה גמורה, פורץ יום אחד משבר בזוגיות שפשוט אי אפשר לצאת ממנו, לפחות לא בכוחות עצמכם. עורכי הדין העוסקים בגירושין יעדיפו קודם כל לנסות ולגשר על הפער שנוצר, ורק כשהדבר לא ניתן, לפתוח בתהליך הגירושין.

 

במה עוסק עורך דין לענייני משפחה בחיפה ?

עורך דין לענייני משפחה בחיפה יכיר מקרוב את הדינים השונים והרבים העוסקים בהסדרת מערכת היחסים בהתאם לחוק בין בני זוג וקרובי משפחה. בין היתר יעסוק בדינים אלו:

  • דיני גירושין – ליווי צמוד של בני הזוג החל מפתיחת תיק הגירושין, עריכת הסדרי מזונות, משמורת על הילדים, הסדרי ראיה, חלוקת רכוש וכן קבלת פסק הדין.
  • הסכמי ממון – הסכם זה נחתם בין זוגות נשואים המבקשים להסדיר את הפן הכלכלי במערכת היחסים, ונושאים נוספים הקשורים לניהול אורח חיים משותף; חינוך הילדים, מזונות ועוד. כל נושא שעלול ליצור מחלוקת בשלב זה או אחר, יוכל להיכנס להסכם.
  • צוואות וירושות – טיפול בהתנגדויות לצוואה הכתובה, ביטול צוואה קיימת, מיסוי ירושות, פסילת צוואה, חוק הירושה על כל רבדיו ועוד.
  • ועוד

 

הצלחת התיק תלויה גם בשיתוף פעולה

לצד העבודה הקשה שעורך הדין מבצע במטרה להביא להצלחת התיק, על לקוחותיו לפעול בשיתוף פעולה מלא ושקיפות מלאה עמו, על מנת לסייע לו להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם. כך, מציע משרדו של ירון גרוס אוזן קשבת, רגישות והבנה לכל סיטואציה עמה מגיעים אליו לקוחותיו. לצד אלו, יפעל במקצועיות ברמה הגבוהה ביותר הנדרשת ממנו, להצלחת התיק והשגת הזכויות המגיעות לכם על פי חוק.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה