התנגדות לקיום צוואה

התנגדות לקיום צוואה

התנגדות לקיום צוואה – פעמים רבות כאשר אדם היקר לכם הולך לעולמו, אתם מגלים כי הצוואה שהוא השאיר מאחור אינה מטיבה עמכם או אינה יושבת בקו אחד עם מה שנראה שמגיע לכם לפי דין. פעמים רבות מדובר ביורשים שקיבלו פחות ממה שציפו או ממה שהם זכאים לקבל, או לחילופין מדובר במצב בו היורשים מחזיקים בעותק קודם של הצוואה, שמורישה לכם סכומי כסף ורכוש הרבה יותר גדולים. במקרים כאלו ניתן לערוך הליך משפטי בשם התנגדות לקיום צוואה, על מנת להתנגד לקיומה של הצוואה או לחילופין לבטל אותה לאלתר. מדובר בהליך מורכב וממושך, שמצריך תכנון מראש של כל המהלכים שיש לבצע. ניגודי האינטרסים בין היורשים השונים עלולים לסבך את כל המצב ולהפוך אותו למורכב יותר ממה שהוא אמור להיות.

התנגדות לקיום צוואה – טיפים ועצות שימושיות

חוק הירושה מונה מספר סיבות וגורמים שניתן להשתמש בהם על מנת לבטל צוואה או למנוע את קיומה. אחת הסיבות השכיחות ביותר לביטול צוואה היא העובדה כי הנפטר לא ידע להבחין בטיב הצוואה שערך בשל השפעה חיצונית אסורה. פעמים רבות היורש העיקרי השפיע על הנפטר להוריש לו את כל רכושו ואף הביא אותו לעורך הצוואות, נכח בזמן הפגישה וערך את כל הסידורים. במקרים כאלו ניתן להוכיח כי הייתה השפעה בלתי הוגנת או שהזוכה נכח או נטל חלק בעריכת הצוואה ולכן הצוואה אינה קבילה משפטית. כאשר מדובר באנשים מבוגרים שסבלו ממחלות גופניות קשות או ממצבים נפשיים שהיקשו עליהם להבין את המציאות כפי שהיא, ישנה עילה חזקה לאי קיום הצוואה או סעיפים מסוימים ממנה.

לסיכום, ביטול צוואה או התנגדות לקיומה הם הליכים משפטיים מורכבים שדורשים עורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום זה. עו"ד ירון גרוס יכול לסייע ולעזור לכם בעניין, צרו קשר עוד היום לייעוץ והכוונה.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה