התנגדות לצו קיום צוואה

התנגדות לצו קיום צוואה

התנגדות לצו קיום צוואה יש להגיש 14 יום לאחר שפורסם בעתונות כי הזוכה בצוואה מגיש את הבקשה לקיום לרשם לענייני ירושה. כתב התנגדות לצוואה אמור להכיל את כל הסיבות והטענות אשר על בסיסן יש לפסול את הצוואה. ישנן סיבות רבות העלולות להוות את הגורם לביטול הצוואה, כגון עריכת צוואה תחת השפעה בלתי הוגנת או פגמים בעריכת הצוואה – כגון עריכת הצוואה בפני עד יחיד מהווה עילה לביטולה. הליך התנגדות לצו קיום צוואה הינו הליך משפטי מורכב ומסועף, שדורש מחשבה ותכנון לטווח ארוך. מדובר בנושא רגיש שיש בו אלמנטים רגשיים רבים, שעלולים להעיב על שיקול הדעת. מדובר כאן על משחק שחמט ארוך טווח, שבמהלכו יש לקחת בחשבון את כל הסיבות לביטול הצוואה או התנגדות לקיומה.

ניהול תהליך התנגדות לצוואה

ניהול תהליך התנגדות לצוואה הינו הליך משפטי שונה בתכלית מהליכים משפטיים אחרים, היות והעד המרכזי שערך את הצוואה כבר איננו בין החיים, ולכן אינו יכול לשפוך אור חדש על הנושא. פעמים רבות מדובר בהליך מורכב בעל רבדים שונים, היות ולא פשוט להכריע בין רצונו האחרון של הנפטר והחופש שלו לעשות ככל העולה על רוחו בקניינו, לבין טענת המתנגדים שטוענים שהצוואה אינה קבילה משפטית ואינה משקפת את רצונו בחיים. בית המשפט לענייני משפחה הדן במקרים מעין אלו, נמצא פעמים רבות בהתלבטות קשה ובחיפוש אחר האמת והצדק. בשל כך, ניהול נכון ומחושב של הליך זה, תוך תכנון לטווח הארוך ועבודה דייקנית, יכולה להגדיל משמעותית את סיכויי הזכייה בהליך ההתנגדות לצוואה.

אם נקלעתם למצב בעייתי מעין זה, ואתם זקוקים ליד מכוונת או לעורך דין מומחה שייעץ לכם כיצד לפעול בחוכמה ובשיקול דעת, אל תהססו לפנות עוד היום לעורך דין ירון גרוס.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה