התנגדות לצו ירושה

התנגדות לצו ירושה
חוק הירושה קובע כי אם אדם נפטר מבלי לדאוג להשאיר אחריו צוואה תקפה משפטית, רכושו יתחלק בין יורשיו החוקיים לפי חוק הירושה. ניתן לבצע הליך התנגדות לצו ירושה, במידה וקיימת צוואה קבילה משפטית או שישנם יורשים נוספים שלא הוזכרו בבקשה לצו ירושה. צו ירושה אינו עוסק בחלוקת הרכוש העיזבון של הנפטר, אלא קובע מי הם היורשים החוקיים של קניינו ומה החלק שכל אחד מהם אמור לקבל מהעיזבון. יש להגיש את ההתנגדות לירושה 14 יום לאחר מועד פרסום בעיתונות אודות הבקשה הרשמית לקיום צו הירושה.

כל מה שחשוב לדעת לגבי התנגדות לצו ירושה
יש להגיש את ההתנגדות במסמך לרשם לענייני ירושה, כולל העתקים לכל המעורבים בעניין. חשוב לפרט את כל הסיבות שבגינן צו הירושה אינו קביל, ולא לשכוח לצרף אסמכתאות רלוונטיות. מגיש הבקשה להתנגדות צריך לשלם את אגרת ההליך ולצרף לבקשה את הקבלה על כך בתוספת לתצהיר מטעם עורך דין שמאמת את העובדות המפורטות בכתב ההתנגדות. במידה ומגיש הבקשה מיוצג באמצעות עורך דין, יש להוסיף גם ייפוי כוח רשמי לבקשת ההתנגדות. הסיבות העיקריות להתנגדות לירושה הינן קיומה של צוואה המפרטת את חלוקת הרכוש והעיזבון של המנוח, או קיומם של יורשים שאינם מוזכרים בצו הירושה. כמו כן, יתכן מצב בו אישה הרשומה בצו הירושה של המנוח, היא למעשה גרושתו הטרייה ועל כן אינה זכאית לכספי הירושה. כל מקרה יש לבחון לגופו, תוך הקפדה על עבודה רצינית ואחראית בידי עורך דין שמתמחה בתחום.

עו"ד ירון גרוס מתמחה בתחום הירושות והצוואות, והוא ישמח לספק לכם ייעוץ משפטי מקצועי ויחס אישי ואדיב. אל תהססו ואל תתמהמהו, צרו קשר עוד היום לקבלת הייעוץ המשפטי שיעזור לכם.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה