גירושין בחיפה

גירושין בחיפה

כמו שיום הנישואים הוא היום המאושר ביותר בחייו של כל אדם, כך ההחלטה על פירוק התא המשפחתי נחשבת לאחד הימים העצובים והקשים ביותר בחייו של כל אדם נשוי. אך לא תמיד המציאות הזוגית עמדה בציפיות, ולא תמיד בני הזוג פנו ללכת באותה הדרך. ובמקרים כאלו, אין מנוס אלא להחליט ללכת בדרכים נפרדות אך מאושרות יותר. אם החלטתם להתגרש, ולא הצלחתם ליצור שלום בית, הגיע הזמן להתחיל לפעול בצורה שקולה והגיונית למען קיצור התהליכים וסיום הליך הגירושין כמה שיותר מהר. גירושין בחיפה, כמו בכל עיר אחרת, יש לבצע באמצעות עורך דין המומחה בתחום שידע לכוון אתכם כיצד לפעול וממה להימנע.

הליך הגירושין בישראל בין בני זוג יהודים נדון על פי ההלכה היהודית אך גם במשפט האזרחי יש חוקים רבים העוסקים בנושא זה. בני זוג יהודים המעוניינים לסיים את הקשר ביניהם יוכלו לעשות זאת באמצעות טקס גירושים ברבנות, כל עוד שני הצדדים מסכימים לכך. מאחר והליך הגירושין טומן בחובו רגשות, פחדים, חששות וכעסים, חשוב לפנות לעורך דין מנוסה בדיני גירושין על מנת לקבל ייעוץ מקצועי וליווי משפטי לכל אורך שלבי ההליך. יש מקרים בהם עורך הדין יכול להגיע להסכם גירושין מקובל על שני בני הזוג ולהגישו לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה על מנת לתת לו תוקף משפטי, אך במקרים רבים כל אחד מבני הזוג לוקח עורך דין משלו והליך הגירושין עלול להמשך זמן רב ולהפוך למאבק רווי ברגשות ויצרים.

נקודות חשובות לגבי גירושין בחיפה

בתחילת תהליך הגירושין יש לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים לכם ולבני זוגכם, בתחום הרכוש, הבריאות והמשפחה. עורך הדין ידע לכוון אתכם טוב יותר, מה רלוונטי ונחוץ למקרה שלכם. השלב הבא יהיה לתכנן אסטרטגיית פעולה, שתכלול תכנון לטווח ארוך לגבי הפעולות שיש לנקוט כנגד הצד השני. אם יש מצב של בגידה, או הסתרת כספים ונכסים – יש להתייחס גם לכך ולהשתמש במידע זה לטובתכם. אם מדובר בסיטואציה בעייתית בין בני הזוג, שעלולה לכלול איומים ואלימות פיזית ונפשית, מומלץ להקליט ולתעד כל מפגש אפשרי עם בן הזוג. הקלטות אלו יעזרו לכם בהמשך להוכיח את טענותיכם לגבי בן הזוג והיחס שהוא נוקט כלפיכם. חשוב לאורך כל התהליך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת לא לבצע טעויות שיהיה קשה ויקר לתקן מאוחר יותר.

לרקוד על מדרגות הרבנות

למרות האמרה הידועה "לרקוד על מדרגות הרבנות" רוב הזוגות שהחליטו לסיים את ההקשר ולהתגרש לא ירקדו לאחר הטקס ברבנות. הליך הגירושין כולל סוגיות משפטיות רבות, מגוונות ומורכבות כמו חלוקת רכוש בין בני הזוג, משמורת על הילדים, הסדרי ראיה, מזונות ילדים ועוד. עורך דין גירושין בחיפה ינסח הסכם גירושים בין בני הזוג המשקף ומבטיח את האינטרסים של הצדדים במטרה לסיים את ההליך בצורה נעימה עד כמה שניתן.

ראוי להדגיש כי ניתן להתחיל הליך גירושין בחיפה בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. הסמכות לדון בענייני הגירושים של בני הזוג תלויה בערכאה השיפוטית אליה פונים קודם, כאשר במקרים מסוימים נהוג להמליץ לנשים לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בעוד שלגברים עדיף לפנות לבית דין רבני, אך כל מקרה לגופו, וחשוב לפנות לעורך דין משפחה מנוסה כדי לקבל ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי.

צרו קשר לייעוץ משפטי / תיאום פגישה